До Національного наукового центру хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова поступив пацієнт з пульсуючим новоутворенням лівої половини шиї. З анамнезу було відомо, що утворення сформувалося через деякий час після отримання мінно-вибухового поранення та операції з видалення уламків снаряду, які знаходились в товщі м’язів шиї.
В ході обстеження, яке зокрема, включало комп’ютерну томографію та селективну артеріографію, було виявлено псевдоаневризму лівої загальної сонної артерії. Псевдоаневризма – це травматичний/патологічний розрив всіх шарів стінки судини, без розвитку крововиливу завдяки формуванню навколосудинними тканинами капсули, тобто порожнини, що містить кров.
Через невеликий розріз-прокол на стегні було введено спеціальний інструмент та виконано імплантацію саморзширюючого графта (стента), який відновив прохідність судини. Відповідно, надходження крові до капсули припинилося, і вона поступово буде регресувати, зменшуватися у розмірах до зникнення.
Через декілька днів наш герой вже був направлений на реабілітацію та планує повернутися на передову.
Мініінвазивні методи лікування значно покращують якість медичної допомоги, зменшують травматичність, час перебування в стаціонарі та сприяють ранньому відновленню пацієнта.
У відділі ендоваскулярної хірургії та інтервенційної радіології виконуються широкий спектр ендоваскулярних втручань при судинній та органній патології.