Рецидивний конкремент

147

Пацієнт 40 років звернувся до обласної лікарні, коли відчув гострий біль у ділянці правого підребер’я і помітив пожовтіння шкіри та склер. 14 років тому років тому йому видалили жовчний міхур через приступ холециститу. При обстеженні у пацієнта виявили наявний рецидивний конкремент, це означає, що в культі видаленого жовчного міхура утворився або зберігся невидалений камінець великих розмірів, який і став причиною жовтяниці і вираженого больового синдрому.

Фахівці обласної лікарні порадили звернутися у ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України». Пацієнт був госпіталізований у відділення хірургії підшлункової залози, лапароскопічної та реконструктивної хірургії жовчовивідних проток, дообстежений для проведення хірургічного втручання. Була обрана лапароскопічна резекція культі з ревізією жовчного протоку. Операція пройшла вдало та вже через кілька днів наш пацієнт був виписаний додому у доброму самопочутті.

Такі операції відносяться до складних випадків жовчної хірургії та передбачають ювелірну хірургічну техніку та знання анатомії, що є запорукою успіху та мінімізує можливі важкі ускладнення.

Джерело інформації: ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України»

https://www.surgery.org.ua/News/Details/5c3fa9b5-baab-4f20-a771-031ed62cf117?title=RetsidivniiKonkrement