В Одесі провели круглий стіл з питань лікування і профілактики гіпертонії та акцію

745

РЕГІОНАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ
26 червня 2019 року для мешканців м. Одеси відбулась akцiя "День профілактики гіпертонії". Ця akцiя, що проходила у Приморському районі Одеси, стала можливою за підтримки громадської платформи "Україна 80+", Всесвітньої ліги гіпертонії та особистого сприяння голови комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Ольги Богомолець, президента НАМН України Віталія Цимбалюка у співпраці з  департаментом охорони здоров'я Одеської міської ради та Одеським міським Центром здоров'я.

А передувало цьому заходу засідання круглого столу, присвячене сучасним підходам до лікування та профілактики гіпертонії, що проходило на рівні Одеської міської ради у квітні цього року .

У роботі круглого столу взяли участь:

  • директор Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова Національної академії медичних наук України член-кореспондент НАМН України, професор Наталія Пасєчникова,
  • головний позаштатний кардіолог міського департаменту охорони здоров'я Денис Себов,
  • голова громадської організації «Серце нації», член Всесвітньої ліги гіпертонії, радник Президента НАМН України Олена Євстигнєєва,
  • представники Центрів сімейної медицини Одеси.

Учасники круглого столу обговорили питання виявлення, діагностики та лікування артеріальної гіпертонії, призначення лікарських препаратів з позицій доказової медицини, роль сімейних лікарів та громадських організацій у подоланні епідемії гіпертонії в Україні. Було проведено майстер-клас з правильного вимірювання артеріального тиску.

Серед напрямків подальшої роботи фахівці визначили:

  • активне виявлення артеріальної гіпертонії серед одеситів,
  • санітарно-просвітницька робота про необхідність корекції способу життя для профілактики гіпертонії,
  • впровадження сучасних протоколів діагностики та лікування гіпертонії,
  • налагодження взаємодії первинної і спеціалізованої кардіологічної допомоги шляхом відкриття міського кардіологічного кабінету на базі кардіологічного стаціонару на Лідерсовському бульварі м. Одеси. 

Akцiя "День профілактики гіпертонії" стала одним із перших кроків у налагодженні санітарно-профілактичної роботи в даному регіоні, визначеної як пріоритетне завдання у профілактиці гіпертонії на квітневому круглому столі.

Метою Дня профілактики гіпертонії є привернення уваги одеситів до необхідності профилактики, своєчасної діагностики та лікування артеріальної гіпертонії, інформування про роботу програми «Доступні ліки» та необхідності підписання декларації з сімейним лікарем.

В ході akцiї всім бажаючиим безкоштовно проводилось вимірювання артеріального тиску та рівня цукру крові. Пацієнтам з виявленими порушеннями сімейні лікарі надавали рекомендації з нормалізації рівня артеріального тиску та веденню здорового способу життя.

Фото:

Круглий стіл

    

Akцiя "День профілактики гіпертонії"