Що станеться, якщо морська вода потрапить в очі?

729

1. Слід уникати плавання з контактними лінзами, щоб запобігти бактеріальному забрудненню очей. Плавання з контактними лінзами небезпечно, тому що між вашою контактною лінзою і рогівкою можуть потрапити частинки бруду або піску. Це може призвести до подряпини рогівки, інфекції ока, подразнення або потенційно небезпечного стану для зору, наприклад виразки рогівки.

Тому, перш ніж купатися на пляжі, захистить очі, знявши контактні лінзи та одягнувши окуляри для плавання.

2. Оскільки жодна морська вода не є абсолютно стерильною, окуляри є обов’язковими при нирянні та купанні в морі. Вплив морської води на поверхню ваших очей може призвести до їх подразнення, а також до виникнення бактеріальних і вірусних інфекцій. Не кажучи вже про біль, який приносить солона вода, яка щипає очі!

Якщо болять очі після купання в солоній воді, є декілька способів зупинити печіння та заспокоїти очі. Ви можете отримати полегшення за допомогою прохолодних компресів, а також можете використовувати штучні сльози без консервантів, щоб зволожити очі та зменшити подразнення.

3. Попадання піску в око може спричинити пошкодження рогівки, а його тертя може спричинити подальше пошкодження. Якщо це трапиться з вами, негайно рясно промийте око водою та моргніть кілька разів. Якщо ви зазвичай носите контактні лінзи, зніміть їх. Якщо після промивання ока водою все ще відчувається подразнення через кілька годин, рекомендуємо вам відвідати офтальмолога. Якщо не лікуватися, ваше око може інфікуватися, що може призвести до виразки рогівки.

Нарешті, звертайтесь до офтальмолога для планового огляду очей та кожного разу, коли у вас виникнуть проблеми з очима. Найкраще виявити будь-які проблеми з очима своєчасно, щоб отримати правильний діагноз й лікування.

Джерело: ДУ “Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім.В.П.Філатова НАМН України”