Співпраця між військово-медичною службою ЗСУ та інститутами НАМН України

451

10-11 квітня 2015 р., у м. Слов'янськ (Донецької обл.) відбулася робоча нарада щодо координації надання медичної допомоги військово-медичними службами частин та підрозділів, розташованих в зоні АТО.
На запрошення командувача високомобільних десантних військ України полковника М.В. Забродського, в заході взяли участь директор державної установи «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова» НАМН України, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Хірургія», доктор медичних наук, професор Олександр Усенко та заступник директора інституту з лікувальної роботи, доктор медичних наук Руслан  Салютін.


В ході активного обговорення, піднімалися найактуальніші питання координації військової та цивільної медицини, етапності та обсягів надання медичної допомоги постраждалим з вогнепальними та міно-вибуховими травмами тощо, а також активне інтегрування в процес надання медичної допомоги пораненим військовослужбовцям лікувальних установ Національної академії медичних наук України.

Під час виступів, професором Олександром Усенко було представлено докладну доповідь за результатами високоспеціалізованого лікування, що надається на базі Інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова воїнам, які отримали поранення під час виконання службових обов’язків в ході АТО.

За результатами наради було прийнято рішення про поглиблення співпраці між військово-медичної службою збройних сил и та інституціями Національної медичної академії України,  у тому числі – із «Національним інститутом хірургії та трансплантології ім.. О.О. Шалімова» НАМН України.