Заголовок

484

15 – 16.05.2014 року ДУ „Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України” у НСК Олімпійський (медіа центр) м. Київ була проведена науково-практична конференція з міжнародною участю ”Гармонія гормонів – основа здоров’я жінки” за участю провідних вчених США, Німеччини, Ізраїлю, Швейцарії, Білорусії та України.
 Спеціалістів акушер-гінекологів, репродуктологів, лікарів гінекологів дитячого та підліткового віку, лікарів сімейної медицини, науковців та практичних лікарів, всього було зареєстровано понад 670 фахівців.

У ході відкриття конференції із вітальним словом виступили: академік НАМН України, директор ДУ «ІПАГ НАМН України» Антипкін Ю.Г., директор департаменту реформ та розвитку медичної допомоги, начальник управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України  Терещенко А.В., член-кореспондент НАМН України, перший проректор НМАПО ім. П.Л. Шупика Вдовиченко Ю.П. Виступаючі відмітили, що за умов демографічної кризи напрямок ендокринної гінекології, що включає проблеми безпліддя, порушення становлення репродуктивної системи та менструальної функції, а також питання гормонозалежних захворювань та нейроендокринних синдромів є надзвичайно важливим, що робить своєчасним проведення наукової конференції з проблем гінекологічної ендокринології.

 Проведення конференції дозволило побачити сучасні проблеми планування сім’ї в Україні та нові інноваційні розробки у галузі гормональної контрацепції, зокрема переваги включення фолатів до складу контрацептивів. Були розглянуті актуальні питання діагностики та лікування нейроендокринної патології у практиці акушера-гінеколога, нове у діагностиці, лікуванні ендометріозу та аномальних маткових кровотеч, гіперпролактинемії та гіперандрогенних станів. Вплив ендокринної патології на перебіг вагітності, особливості ведення перінатального періоду у жінок із захворюваннями щитовидної залози, цукровим діабетом, метаболічним синдромом, захворюваннями крові та сечовивідних шляхів. Окрему увагу буде приділено важливому питанню корекції гормональних порушень у жінок, що хворіють або перенесли онкологічні захворювання. Проблеми розробки новітніх методик лікування пухлин геніталій, дисгормональних порушень репродуктивного здоров’я, в тому числі із застосуванням органозберігаючих малоінвазивних технологій, спрямованих на відновлення репродуктивної функції жінки. Багато уваги було приділено вивченню  прегравідарного консультування пацієнтів із безпліддям та невиношуванням вагітності, у тому числі у рамках програми підготовки до застосування допоміжних репродуктивних технологій.

В цілому проведена науково-практична конференція з міжнародною участю ”Гармонія гормонів – основа здоров’я жінки” отримала позитивну оцінку з боку слухачів. За результатами конференції була ухвалена резолюція.