Стажування у Massachusetts General Hospital

117

Лікар-анестезіолог ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України» Владислав Шевелуха нещодавно повернувся з США, де проходив курс по стажуванню у Massachusetts General Hospital у м. Бостон, штат Массачусетс. Клініка входить у ТОП-3 провідних медичних установ світу та є найбільшою університетською клінікою Гарвардської медичної школи.

Поїздка стала можливою завдяки співпраці з УЦТК та за сприяння ВООЗ. Метою стажування було удосконалення системи інфекційного контролю на всіх етапах трансплантації. Лікарняні інфекції є однією з основних причин післяопераційних ускладнень, що підвищують ризики відторгнення трансплантатів та, відповідно, погіршуть реабілітацію пацієнта.

Українські лікарі мали можливість ознайомитись із анестезіологічним забезпеченням трансплантацій печінки, системою кондиціонування донорів, післяопераційним ведення пацієнтів після трансплантації, зокрема, в контексті інфекційного контролю.

Отримали кращий світовий досвід по використанню машинної перфузії органів-трансплантатів, що дозволить розвивати трансплантацію в Україні не тільки від донорів зі встановленим діагнозом смерті мозку, але і також від донорів після зупинки серцевої діяльності.

Забір та транспортування органів відбувався у різних штатах, тому колегам вдалося побачити їх систему трансплант-координації та способів доставки органів, а також отримати безцінний досвід анестезіологічного забезпечення трансплантацій печінки.

Вдячні організаторам поїздки та нашим лікарям, які продовжують вдосконалювати свої знання та навички й впроваджувати найкращі світові здобутки медичної галузі для надання якісної медичної допомоги в Україні.

Джерело інформації: ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України»

https://www.surgery.org.ua/News/Details/da42da7c-502f-45be-b8c1-71506129d7dd