УНІКАЛЬНА ВІДЕОТОРАКОСКОПІЧНА ОПЕРАЦІЯ НА СЕРЦІ З МІНІМАЛЬНИМ РОЗРІЗОМ

973

У 2013 році Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова НАМН України вперше серед країн СНД започаткував проведення малотравматичних ендоскопічних операцій на серці з мінімальним розрізом і на сьогодні залишається єдиною клінікою на пострадянському просторі, де успішно проводяться такі операції.
Йдеться про виконання міні-інвазивних хірургічних втручань на серці з використанням відеоторакоскопії, коли доступ робиться за допомогою декількох проколів, а не за допомогою поперечного розрізу грудної клітки.
28 серпня в Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України відбулась прес-конференція для представників ЗМІ, присвячена результатам унікальної операції, що її фахівці Інституту вперше на теренах СНД провели 19 серпня цього року.

Здійснили кардіохірурги неймовірне: провели видалення великої пухлини серця (міксоми розміром 3,5 на 5,0 см), що знаходилася у правому передсерді 30-річного чоловіка. Таким чином, за два роки після проведення першої такої операції фахівці Інституту розширили спектр вад серця, які можливо вилікувати у такий спосіб і досягли практично неможливого. 

Це – визначна подія медичної галузі України та Східної Європи загалом, яка свідчить про прогресивний розвиток медицини
у нашій країні попри всі економічні та соціально-політичні труднощі.

Ендоскопічні операції – це нове слово кардіохірургії, що дозволяє мінімізувати хірургічну травму та прискорює одужання пацієнта, знижує ризик виникнення післяопераційних ускладнень. За допомогою такого методу можна надавати малотравматичну хірургічну допомогу пацієнтам з різними патологіями та різних вікових груп.

Як альтернатива стандартної стернотомії (поперечному розрізу грудної клітки довжиною близько 20 см), тепер хірургами застосовуються інноваційні, мінімально інвазивні методики хірургічних втручань. Через дуже малий розріз шкіри (до 5 см) та декілька проколів за допомогою мініатюрних камер та спеціальних інструментів хірурги виконують складні кардіохірургічні втручання.

Основні переваги міні-інвазивної кардіохірургії:

– оптимальний косметичний результат,
– зменшення післяопераційного больового синдрому,
– зменшення крововтрати,
– зменшення тривалості перебування в стаціонарі та швидке відновлення після оперативного втручання.

В рамках знайомства з унікальною методикою, журналісти провідних mass media України побували в операційній з унікальним обладнанням та спілкувались з пацієнтами, життя яких було врятовано таким чином, та фахівцями.
 
 На фото – пацієнт після унікальної операції на серці в палаті НІССХ ім. М.М. Амосова

Зокрема коментарі надавали: Книшов Г.В. – академік, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова, Лазоришинець В.В. – член-кор. НАМН України, перший заступник директора Руснак А.О. – лікар-хірург відділення хірургічного лікування інфекційного ендокардиту.

Крім того, отримали медійники для своєї глядацької й читацької аудиторії і унікальний запис відеоторакоскопічної операції по видаленню пухлини та зображення, зроблені під час УЗ-обстеження пацієнта до операції.

На фото наочна косметична різниця на тілі пацієнтів після операцій: зліва – міні-інвазивний доступ, зправа – звичайний доступ.

   

За матеріалами, наданими організаційно-методичним відділом НІССХ ім.М.М. Амосова НАМН України