VI Національний Конгрес геронтологів і геріатрів України

681

Звіт
19-21 жовтня 2016 р. відбувся VI Національний Конгрес геронтологів і геріатрів України.

У Конгресі взяли участь 650 фахівців з 11 міст України: Києва, Харкова, Одеси, Львова, Дніпра, Івано-Франківська., Вінниці, Черкас, Чернівців, Ужгорода Сум, а також з країн СНД і далекого зарубіжжя: Казахстану, Білорусі, США, Німеччини, Великобританії,  Австрії, Швейцарії, Португалії, Словаччини, Ізраїлю, Бразилії.

На відкритті Конгресу учасників і гостей привітала Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

Президент Національної академії медичних наук України, академік НАМН Віталій Цимбалюк у вітальному слові відзначив рівень досліджень, що їх проводить ДУ Інститут геронтології ім. академіка Д.Ф. Чеботарьова НАМН України, згадав видатні постаті вітчизняних науковців, що зробили свій внесок у розвиток геронтології та геріатрії, а також зазначив основні ознаки сучасного періоду, які долають науковці галузі:


«Йде війна на сході. Стають каліками молоді люди. Ніби не на часі ставити питання про геронтологію. Але як раз на часі! Ми повинні з цим постійно працювати, тому що Україна завжди славилась своїми довгожителями. Але це довгожительство повинно бути якісне, воно повинно бути повноцінне. І чим більше буде старших людей, тим краще буде нове покоління, тому що буде кому передавати ті традиції, які є. А це можуть зробити дійсно старші люди.»

Привітання на адресу Конгресу надійшли від президент НАН України, академіка НАН України Б.Є.Патона, Міністерства соціальної політики України, Міністетства освіти та науки України, благодійного фонду «Карітас-Україна» та інших установ і організацій.

Робота Конгресу проходила у вигляді трьох пленарних, 12 секційних засідань та 3 симпозіумів.

В ході Конгресу розглядались найбільш актуальні проблеми геронтології і геріатрії:

  • фундаментальні механізми старіння,
  • фактори довголіття,
  • шляхи попередження передчасного старіння,
  • особливості патогенезу, клініки, діагностики і лікування асоційованої з віком патології,
  • вдосконалення форм медичної та медико-соціальної допомоги людям літнього віку,
  • питання демографії та герогігієни.

Під час Конгресу відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь видатного вітчизняного невролога, професора Микити Маньковського.

Робота Конгресу сприяла подальшому розвитку вітчизняної геронтології та геріатрії, консолідації досліджень з проблеми старіння серед наукових і практичних центрів України, обміну досвідом між українськими та зарубіжними геронтологами, налагодженню контактів між різними дослідницькими та науково-практичними колективами, що працюють в цій галузі. 

Виступ О. Богомолець, В. Безрукова та В. Цимбалюка (на відео).