Відкриття ХIII з’їзду педіатрів України „Актуальні проблеми педіатрії”

836

Звіт.
В роботі з’їзду взяли участь понад 1300 фахівців різних спеціальностей – дитячої пульмонології, алергології, гастроентерології та нутриціології, нефрології, вегетології, медичної психології та психосоматики з різних регіонів України.
11 жовтня 2016 р. в Українському Домі відбулось урочисте відкриття ХIII з’їзду педіатрів України „Актуальні проблеми педіатрії”. Вкотре захід зібрав педіатрів зі всієї країни.

Відкрив З'їзд педіатрів президент Асоціації педіатрів України, академік НАМН України Юрій Антипкін. В своїй промові він зазначив позицію Асоціації педіатрів щодо стану медичної галузі України, та висловив подяку всім лікарям, які надають медичну допомогу дітям.

Почесний гість З'їзду депутат Верховної Ради України VIII скликання Сергій Березенко у вітальному слові делегатам з'їзду підкреслив, що педіатрія повинна залишитись в первинній ланці медицини. Діти мають право на кваліфіковану, професійну медичну допомогу, але сімейні лікарі сьогодні не готові професійно лікувати дітей, особливо немовлят. Також він приділив увагу питанням заробітної платні і проблемам надання паліативної допомоги дітям.

Президент Національної академії медичних наук України академік  НАМН України Віталій Цимбалюк говорив про досягнення науковців НАМН попри труднощі фінансування і перспективи розвитку української практичної медицини і науки.

В рамках вступної частини відбулось також нагородження провідних науковців та практичних лікарів-педіатрів.
Впродовж науково-практичної частини прозвучали доповіді провідних спеціалістів різних напрямів педіатрії.

За матеріалами ДУ ІПАГ НАМН України