VII ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНГРЕС МЕДИЧНИХ СЕСТЕР

726

Організатор заходу :
ДУ "Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України"
11 травня 2016 р., розпочав свою роботу VII Всеукраїнський конгрес медичних сестер, присвячений 20-річчю відзначення Всесвітнього дня медичних сестер в Україні, що триватиме 2 дні. Конгрес з міжнародною участю проходить цьогоріч під гаслом: "Медичні сестри-рушійна сила змін по наданню ефективної та економічної медичної допомоги".
Кількість учасників – 1100 чоловік. 
Запрошені кращі медичні сестри України, спеціалісти в галузі медсестринства України та зарубіжні фахівці.

В урочистому відкритті Конгресу, що відбувалось у Національній опері України ім. Тараса Шевченка, взяв участь президент НАМН України Віталій Цимбалюк.

Відкрив урочисту церемонію почесний президент Конгресу, директор ДУ "Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України" Ілля Ємець.

Заступник міністра охорони здоров'я Роман Василишин зауважив, що на 140 тисяч лікарів в Україні приходиться 344 тисячі медсестри. Саме хороші медсестри допомагають лікарям відбутися і стати спеціалістами. Бо якщо поряд з лікарем не буде хорошої мпедсестри, він сам один не зможе нічого зробити. Тому пригадав він свій 1-й день у лікарні, коли розпочинав свій лікарський досвід і як досвідчена медсестра підтримала і та вселила впевненість.

Попри розуміння і піднесення ролі медсестри у медичній практиці, сьогодні в Україні дуже низький рівень заробітної плати у медичних сестер, а відповідно втрачається і престиж професії. Тому МОЗ і НАМН України сьогодні мають розробляти шляхи подолання такої ситуації, – акцентував президент НАМН Віталій Цимбалюк.  Він передовсім підкреслив 2 основні риси хорошої медичної сестри – велике терпіння і милосердя, без яких не виходити пацієнта. Навіть запропонував, що має бути екзамен на милосердя. І навів цитату легендарної Флоренс Найтінгейл:

"Догляд за хворими – це таке ж мистецтво, як і живопис та скульптура. Але яка різниця між роботою з каменем і полотном у порівнянні з роботою над живим організмом! Мистецтво догляду є самим високим з мистецтв. Тому найстрашніша небезпека, яка йому загрожує – це небезпека перетворення на звичне ремесло."

Голова ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров'я Лариса Канаровська більше  говорила про нагальні питання і проблеми: підвищення престижу професії, дефіцит кадрів (сьогодні бракує 8 тисяч кваліфікованих медсестер), знову ж так оплата праці соціально-економічні пільги тощо.

Тому програма конгресу розрахована не лише на підвищення майстерності, а й на пропозиції та обговорення актуальних питань сестринської справи.

Серед питань, що обгогворюються на конгресі:
-обговорення актуальних проблем в охороні праці та соціальному захисті роботи медичної сестри;
– роль та перспективи розвитку медсестринства в сучасних умовах

Незмінним залишається одне – відданість своєму обов'язку, дбайливість про хвору людину, прояв щирого милосердя до кожного пацієнта, що входить до професійного обов'язку медичної сестри і по сьогоднішній день.

Дякуємо Вам за це і вітаємо медичних сестер з професійним святом!!