«VIІІ Український гастроентерологічний тиждень»

600

У роботі конференції взяли участь провідні вчені України, головні позаштатні спеціалісти з гастроентерології, лікарі гастроентерологи, хірурги, лікарі загальної практики, терапевти, педіатри, лікарі променевої діагностики, лікарі-ендоскопісти та інші.
24-25 вересня 2015 р. у м. Дніпропетровську ДУ«Інститут гастроентерології НАМН України» відбулась науково- практична конференція з міжнародною участю «VIII український гастроентерологічний тиждень».

Науковий керівник конференції – директор ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України», головний спеціаліст НАМН України з гастроентерології та дієтології, заслужений лікар України, Голова спілки «Асоціація з вивчення та лікування хвороб органів травлення в Україні», доктор медичних наук, професор Юрій Миронович Степанов. 

З привітанням Національної академії медичних наук України від імені президента НАМН України, академіка А. М. Сердюка виступила перший проректор Дніпропетровської медичної академії, член-кореспондент Національної академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор Т. О. Перцева.

Від Міністерства охорони здоров’я України конференцію привітала головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «гастроентерологія», член- кореспондент НАМН України, професор Н. В. Харченко.
Привітання від Дніпропетровської ОДА висловили заступник Голови Дніпропетровської обласної ради, д. мед. н., професор В.О. Павлов та провідний спеціаліст Департаменту управління охороною здоров’я Ю.С. Черняк.

У рамках конференції було проведено:
6 пленарних засідань,
панель дискусії «Аналітичні підходи до актуальних питань в гастроентерології» ,
4 сателітних симпозіуми, у т.ч. симпозіум «Досягнення молодих вчених у практичній та експериментальній гастроентерології»,
відеозв’язок з Казахстаном, постерна сесія.

Перше секційне засідання відкрив директор ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України», професор Ю.М. Степанов (м. Дніпропетровськ) із доповіддю «Розвиток гастроентерологічної науки: реалії та плани».

У доповіді була висвітлена сучасна робота Інституту гастроентерології, в т.ч. у сфері міжнародного співробітництва. Особливу увагу професор Ю.М. Степанов приділив досягненням молодих вчених Інституту, які неодноразово нагороджені грамотами та преміями Державного та місцевого значення.

До перспективних напрямів роботи відноситься відкриття в Інституті гастроентерології
відділення мініінвазивних технологій діагностики та лікування пацієнтів з хворобами органів травлення,
створення Всеукраїнського центру моніторингу стеатозу та фіброзу при дифузних захворюваннях печінки,
створення центру ранньої верифікації фіброзу та стеатозу при патології шлунково-кишкового тракту,
розробка умов для стажування співробітників у міжнародних гастроентерологічних центрах,
робота у складі робочих груп МОЗ України з підготовки протоколів та стандартів медичної допомоги в частині гастроентерологічної патології.

Виступили провідні фахівці з гастроентерології, зокрема проф. Фадєєнко Г.Д., Бабак О.Я., Дорофєєв А.Е. Ткач С.М., Шипулін В.П., Звягінцева Т.Д., Анохіна Г.А., Осьодло Г.В., Палій І.Г., Губергріц Н.Б., Губська О.Ю., Сірчак Є.С., Леженко Г.О. з висвітленням останніх досягнень гастроентерологічної науки та практики.

Під час конференції було здійснено пряме включення з м. Алмати (Казахстан). Завдяки телемосту професор Нерсесов О.В. представив свою лекцію на тему «Внутрішньо- печінковий холестаз: класифікація, особливості діагностики та лікування».

Відбувся сателітний симпозіум «Кафедрі гастроентерології, дієтології та ендоскопії – 50 років», який урочисто відкрив Директор ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України» професор Степанов Юрій Миронович. Він привітав кафедру з ювілеєм і відзначив, що за цей час кафедрою та її співробітниками пройдено великий шлях становлення, творчого та професійного розвитку. Проведена значна робота по створенню наукової, учбово-методичної та клінічної баз. Впровадження в життя наукових розробок кафедри вносять суттєвий вклад в гастроентерологічну науку, значно сприяють її розвитку. Юрій Миронович побажав всім працівникам кафедри гастроентерології, дієтології та ендоскопії міцного здоров’я, добробуту і злагоди, невичерпної працездатності, нових успіхів у такій важливій справі, як підготовка фахівців!

На сателітному симпозіумі «Досягнення молодих вчених в практичній та експериментальній гастроентерології» в рамках науково-практичної конференції з міжнародною участю «VІІІ Український гастроентерологічний тиждень» молоді науковці Інституту гастроентерології (м. Дніпропетровськ): к.біол.н. Макарчук В.А., Галенко О.П., к.біол.н. Бабій С.О., Коненко І.С., Лук’яненко О.Ю., Марчук А.О., Зеленюк О.В., Галінський О.О., Петрова К.В., Аржанова Г.Ю. доповіли результати власних досліджень.

У рамках конференції була проведена нарада з обласними гастроентерологами, присвячена проблемам організації спеціалізованої гастроентерологічної служби та перспективам її розвитку, а також постерна сесія, на якій були представлені стендові доповіді науковців м. Дніпропетровська, Харкова, Одеси, Миколаєва.

Завершив Конференцію її науковий керівник професор Юрій Миронович Степанов, який вручив Грамоти переможцям.

В конкурсі на кращу доповідь серед молодих вчених присудили:
I місце – Макарчук В.А., II місце – Галінському О.О. та Лук’яненко О.Ю., III місце – Зеленюку О.В. та Аржановій Г.Ю.

В конкурсі стендових доповідей були нагороджені:
за I місце – Галінський О.О., Загреба О.О. та Руденко А.І., II місце – Журавльова А.В. та III місце – Татарчук О.М.

Подяками відзначено переможців конкурсу публікацій молодих вчених у збірнику «Гастроентерологія»:
за I місце – Огнєва О.В., II місце – Ксенчин О.О. та за III місце – Бреславець Ю.С.