Якщо турбує грижа

378

Грижі живота є одним з найбільш розповсюджених захворювань. Вони зустрічаються у 3% населення земної кулі і становлять 8-20% хворих хірургічних відділень загального профілю.

Грижі можуть бути вродженими та набутими. Останні формуються внаслідок різних чинників: важка фізична робота, наслідки перенесених оперативних втручань тощо.

Також грижі поділяють на:

  • Грижі білої лінії живота
  • Пахові грижі
  • Пупкові грижі
  • Рубцеві (післяопераційні грижі)
  • Діастаз прямих м’язів живота

Нехтування лікуванням гриж призводить до розвитку розладів системи травлення (метеоризм, закрепи), больового синдрому та постійного дискомфорту в зоні грижового випинання (візуального дефекту), а також до більш вагомих та грізних ускладнень: мацерації та некрозу шкіри грижового мішка, защемлення в грижовому кільці або в самому мішку кишківника, сечового міхура тощо, що призводить до їх некрозу, розвитку перитоніту та у найважчих випадках — до смерті хворого.

Великі за розмірами грижі обмежують мобільність пацієнта, погіршують соціальне та трудове життя.

Лікування гриж вимагає оперативного втручання. Сучасні хірургічні технології дозволяють зі 100% результатом вилікувати захворювання та запобігти його рецидиву.

Фахівці ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України» мають багаторічний досвід хірургічного лікування гриж, використовують сучасні технології і матеріали та прагнуть максимального естетичного ефекту, проводять оперативне лікування найскладніших клінічних випадків та подальший супровід пацієнта.

Якщо у Вас чи Ваших близьких є грижі черевної стінки, не вагайтеся та звертайтеся до професіоналів!

Контактна інформація за посиланням: https://www.surgery.org.ua/News/Details/a4c01226-3c21-48cd-9a72-2633c296c56c