Врятували життя маленької вінничанки Стелли із рідкісною вадою

54

Незвичний кашель, холодні ручки та блідість. Саме ці симптоми спонукали молоду маму Лілію звернутися до лікарні у Вінниці. Проте діагностувати хворобу вдалося не одразу.

Під час одного з медичних оглядів фахівцями ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України» у Вінниці, завдяки професійності та досвіду доктора медичних наук Ярослав Труба запідозрив у дитини Синдром Бланда — Уайта — Гарланда. Після додаткових досліджень діагноз підтвердився і маленьку Стеллу екстрено реанімобілем було доправлено до Інституту.

Дитина була у край важкому стані. Фракція викиду лівого шлуночка була 17 при нормі 70. Не можна було втрачати час, і вже на другий день дитині провели операцію. Це було класичне аномальне відходження лівої коронарної артерії від легеневої. Діагноз рідкісний і без операції шанси на життя — малі.

На жаль, цей діагноз практично неможливо побачити на ультразвуковому дослідженні до народження дитини. Але після народження, якщо діагностовано цей синдром, то потрібно негайно оперувати.

Операція пройшла успішно. На разі дівчинці нічого не загрожує і в неї обов’язково буде щасливе дитинство і майбутнє.

У дитини скоротливість шлуночка вже покращилася до 40 і буде поступово відновлюватися до норми.

Як же важливо вчасно діагностувати хворобу.

Гордимося нашою командою: хірург Василь Лазоришинець, асистенти Ярослав Труба, Іван Дзюрий, Артемія Слобода. Анестезіолог Сергій Бойко, анестезистка Тетяна Корінь. Перфузіолог Людмила Ткаченко, перфузистка Ольга Бабійчук, операційна медсестра Мирослава Кулієвич, кардіолог Ірина Перепека.

Джерело інформації: ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України»

https://amosovinstitute.org.ua/2024/04/02/vryatuvali-zhittya-malenkoyi-vinnichanki-stelli-iz-ridkisnoyu-vadoyu/