30 листопада 2012 року президент Національної академії медичних наук України Андрій Сердюк та Голова Полтавської ОДА Олександр Удовіченко підписали меморандум про співпрацю.
Відтепер полтавці зможуть направляти пацієнтів з області у науково-дослідні інститути України для надання їм безкоштовної меддопомоги за спеціальною квотою.
Як зазначив Андрій Сердюк, Полтавська область і раніше активно співпрацювала з академією.
«Ви повністю використовуєте ті можливості, які ми пропонуємо. Інші області, у порівнянні з Полтавщиною дуже неактивні. Багато хто не виконав запропоновані умови навіть наполовину», – зазначив Сердюк.
«У нас до вас «дорога вже протоптана». Надалі будемо співпрацювати ще активніше», – зазначив Олександр Удовіченко.
Президент Національної академії медичних наук України, член наглядової ради Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» Андрій Сердюк, побувавши у новоствореному полтавському перинатальному центрі, не приховував емоцій.
«Те, що я побачив – мене просто вразило», – зазначив академік під час зустрічі з головою Полтавської ОДА Олександром Удовіченком.
Насамперед президент медакадемії відзначив, що підхід полтавців до цієї справи приємно різниться від деяких інших областей.
«Ви знаєте, багато хто просто переобладнав готове, а ви зробили все майже з нуля», – сказав Андрій Сердюк.
У той же час президент НАМН здивований, що за такий короткий термін (5,5 місяців) полтавцям вдалось відбудувати медзаклад третинного рівня і витримати всі норми, яким він має відповідати.
«Я оглянув центр – там уже все готове, – сказав Андрій Михайлович. – Починаючи від обладнання і закінчуючи персоналом. Це просто дивує».
Також президент пообіцяв особисто сприяти, щоб перинатальний центр у Полтаві запрацював якнайшвидше.
«Тільки-но я повернусь до Києва – буду говорити, що Полтава повністю готова, щоб перинатальний центр працював», – сказав Сердюк.
Представники з Києва також ознайомилися в Полтаві з роботою ЛОР, приймального та пологового відділень Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В.Скліфосовського (зокрема, функціонуванням комп'ютерного томографу та ангіографу).