Міністерство фінансів України уже третій рік поспіль системно опікується питаннями здоров’я осіб із порушеннями слуху, а саме сприяє стовідсотковому фінансуванню медичної допомоги дітям, а з 2021 року й дорослим із порушеннями слуху методом кохлеарної імплантації.
З 2021 року Інститут отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка НАМН України, де надаються відповідні високоспеціалізовані медичні послуги пацієнтам з усіх регіонів країни, фінансується за новим фінансовим механізмом за конкретно надану послугу пацієнту.
«На забезпечення надання пацієнтам цих високоспеціалізованих медичних послуг, зокрема для придбання необхідного медичного обладнання, держава лише у 2021 році спрямувала понад 376 млн гривень. Це дало можливість забезпечити Інститут медичним обладнанням, що не поступається кращим аналогам європейських клінік і дозволяє здійснювати консервативне та хірургічне лікування пацієнтів з різною ЛОР-патологією на рівні світової медичної практики», ‒ повідомив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.
Так, за 11 місяців 2021 року в Інституті надано понад 7 тис. повністю безкоштовних для пацієнтів високоспеціалізованих отоларингологічних послуг, а це не лише послуги з кохлеарної імплантації, а і лікування важких онкологічних, отонейрологічних та інших патологій верхніх дихальних шляхів і вуха. В середньому держава сплачує за одну таку послугу понад 42 тис. гривень.
Зокрема, за 11 місяців 2021 року в Інституті надано понад 500 послуг з кохлеарного слухопротезування, а саме: вживлено/замінено дітям 412 одиниць медичного обладнання, дорослим ‒ 114 одиниці, а термін очікування пацієнтом на таку допомогу наразі вимірюється фактично лише строком, необхідним для підготовчих заходів організаційного характеру та медичної діагностики. В середньому за операцію із слухопротезування (вживлення кохлеарного імпланта) держава сплачує понад 760 тис. грн, заміна мовного процесора вартує близько 300 тис. гривень.
«Слід зазначити, що співробітники Інституту володіють у повному обсязі всіма передовими методиками хірургічних втручань на верхніх дихальних шляхах і вусі. Мінфін зі свого боку і надалі буде підтримувати роботу Інституту фінансовим ресурсом, щоб пацієнти отримували якісну, вчасну, високоспеціалізовану медичну допомогу», ‒ акцентував Роман Єрмоличев.
Довідково:
Кохлеарна імплантація – це хірургічне втручання, що полягає у протезуванні недіючого рецептора слухового аналізатора – органа Корті. Кохлеарна імплантація дає можливість навчитися чути та розмовляти.
Джерело: Міністерство фінансів України