З інституту Амосова виписують двох пацієнтів після пересадки сердець: скільки українців потребують нових органів

1191

Цьогоріч в Україні зробили вже 22 пересадки серця.

Нові серця: з інституту Амосова в столиці водночас виписують двох пацієнтів після пересадки сердець. Чоловікам операції робили майже одночасно. А загалом в Україні за цей рік уже зробили 22-ві пересадки серця. Родичі врятованих дякують тим, хто своїм рішенням про дозвіл донорства органів рідних урятував життя їхніх близьких, – про це йшлося в сюжеті ТСН.19:30 12 листопада.

Панові Миколі – 66. Він переніс кілька інфарктів та був направлений на пересадку. На нове серце чекав майже пів року.

В інституті Амосова минулого місяця майже одночасно зробили дві пересадки серця. Крім пана Миколи, ще й панові Володимиру. Як везли до нього його нове серце лікарі навіть зафільмували.

Володимиру – 35. Хворе серце стало наслідком ускладнень після запалення легенів. Тепер він слухає як б’ється нове. Чоловік  важко говорить, бо в його горлі стояла трахеостома. Каже, досі не вірить що йому пощастило. Нарешті почувається добре.

Нагадаємо, нове серце від донора отримав 13-річний Максим. Тоді він раптово переніс інсульт. Останній місяць дитина перебувала в реанімації Волинського ОДТМО. Коли у вересні хлопця перевезли до лікарні швидкої допомоги, стан його був критичним і рахунок йшов на дні. Донором серця для Максима став 54-річний чоловік, який помер від інсульту. Його сім’я дала згоду на забір органів. 

Тільки в лікарні Амосова на нове серце чекають 40 пацієнтів. Один із них пан Олександр.  Лікарі кажуть, що часу в нього обмаль. Поки що роботу його серця підсилять штучним. Та пересадка   все ж буде потрібна.

Загалом, за статистикою, трансплантації серця щороку потребують щонайменше 200 українців. Цьогоріч в Україні зробили вже 22-ві пересадки серця. Адже погоджується на донорство органів після смерті родича лише одна родина з  10. Тим же хто погодився, дякують тут усі.