Заголовок

421

У Києві відкриють центр допомоги для осіб, які потерпіли від подій, що відбулися  на Майдані та в інших місцях, де застосовувалася зброя і постраждали люди.
Це буде зафіксовано в Угоді про співпрацю між Міністерством охорони здоров'я України, Національною академією медичних наук України, Національною експертною комісією з питань захисту моралі та Національною академією педагогічних наук України.
 
Про це в ході брифінгу заявив голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі Василь Костицький.

«Пропонується надання медико-психологічної, психолого-психіатричної, медико-соціальної допомоги та адаптації людей, які постраждали у зв'язку з надзвичайними подіями на Майдані, або в інших місцях, де були конфліктні ситуації, і де застосовувалася зброя, а також постраждали люди. Мова йде про створення центру такої допомоги, який буде організований на базі науково-дослідних установ», – сказав він.
 
За словами начальника лікувально – організаційного управління НАМН України, члена – кореспондента НАМН  Василя Лазоришинця, територіально відділення центру допомоги будуть розташовуватися в ДУ «Інституті отоларингології ім.. О.С.Коломійченка НАМН» на вул. Зоологічній, 3, та Інституті судової психіатрії МОЗ Українина вул. Фрунзе, 103.

Також Василь Лазоришинець повідомив, що Національна академія медичних наук України залучила до роботи фахівців з ДУ «Інститут неврології, психіатрії і наркології НАМН» (м.Харків), які вже сьогодні провели перший прийом громадян у Жовтневому палаці.

«40-70 охочих прийшли отримати цю допомогу. Це була загальна лекція для всіх. А потім ще звернулося додатково 15 учасників, з якими працювали індивідуально», – сказав він.
 
Варто зазначити, що залучені до справи фахівці працюватимуть безкоштовно. Також безкоштовними будуть прийоми пацієнтів.