Заголовок

632

17-18 вересня 2014 р. у м. Києві відбувся VІ  міжнародний Конгрес неонатологів України за темою: "Актуальні питання неонатології", присвячений 15-річчю створення Асоціації неонатологів України, який організували Асоціація неонатологів України, Національна академія медичних наук України, Міністерство охорони здоров’я України та ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України».
В VІ  Конгресі взяли участь 520 фахівців з неонатології, перинатології, педіатрії, інтенсивної терапії, дитячої хірургії з усіх регіонів України та закордонні гості. Були представлені наукові доповіді провідних фахівців та розробки українських спеціалістів у цій галузі медицини, обмін досвідом та дискусії, щодо подальшого розвитку неонатології, охорони материнства та дитинства. Розглянуто пропозиції та шляхи досягнення зниження смертності новонароджених, перехід  охорони материнства та  дитинства на якісно новий рівень, в зв’язку з відкриттям мережі національних перинатальних центрів.

Цей Конгрес став певною подією в складний для нашої країни час, неонатологи всіх регіонів України одноголосно підтримали новий напрямок діяльності асоціації неонатологів України, щодо надання допомоги пораненим бійцям з зони АТО, а також переселенцям з зони бойових дій, в першу чергу вагітним жінкам, породіллям та новонародженим.

На урочистому відкритті Конгресу було проголошено привітання від Першої Леді України Марини Порошенко, з вітальним словом до учасників також звернулись Заступник Голови Верховної Ради України Кошулинський Р.В., президент Національної академії медичних наук України, академік Сердюк А.М., заступник директора ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України», професор Лапшин В.Ф., президент Асоціації неонатологів України, професор Знаменська Т.К.

Орденом Асоціації неонатологів України «Почесний неонатолог» були нагороджені видатні неонатологи нашої країни: проф. Суліма О.Г. (м. Київ), проф.Ліхачова А.С. (м. Харків), проф.Тищенко В.А. (м. Дніпропетровськ), проф.Ткаченко С.К. (м. Львів), к.м.н. Лінчевський Г.Л. (м. Донецьк). Грамотами Асоціації та цінними подарунками були нагороджені 50 лікарів неонатологів з усіх регіонів України.

За результатами роботи Конгресу була прийнята Резолюція.