Заголовок

603

Заступник Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець відвідав з інспекційною перевіркою Український державний медико-соціальний центр для ветеранів війни у с.Циблі на Київщині з метою визначення потреб в дооснащенні обладнанням та подальшого створення на його базі реабілітаційного центру для учасників АТО.
Зазначений заклад є одним з найкращих в системі госпіталів, тому саме тут, на думку В. Лазоришинця, має бути створена організаційно-методична база для розробки та вдосконалення загальнодержавної системи реабілітації для учасників АТО.

Василь Лазоришинець нагадав, що Президентом України Петром Порошенком підписані зміни до ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Згідно з ними, статус учасників бойових дій надається особам, які брали участь у антитерористичній операції, а отже відносяться до категорії осіб, які мають право отримувати медичну допомогу у госпіталях ветеранів війни. Це дозволяє на практиці вдосконалювати госпітальну базу та готувати її до задоволення потреб військовослужбовців.

«Зараз гостро стає питання реабілітації тих, хто пройшов лікування у військових госпіталях. Йдеться про два напрямки реабілітації – медико-психологічний та фізичний. На сьогодні в Україні функціонує 29 госпіталів та 21 госпітальне відділення, які разом нараховують майже 7,5 тис. ліжок. Важливим є те, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №680 від 2007 р., видатки на медикаменти та харчування є стабільними. Держава виділяє на добу 40 грн на ліки та 35 грн на харчування. Це є тим резервом, завдяки якому, не збільшуючи видатки з державного бюджету, можна проводити лікування та реабілітацію учасників АТО», – поінформував Василь Лазоришинець.

Особливу увагу МОЗ України планує приділити створенню у госпіталях медико-психологічних відділень, адже попри наявність у штатному розкладі посад психологів, ця служба має бути суттєво підсилена.

Серед проблем, які слід вирішити, на думку Василя Лазоришинця, є розпорошеність у підпорядкуванні госпіталів, застаріла матеріально-технічна база, яку необхідно вдосконалити.

Заступник директора Департаменту медичної допомоги МОЗ України Альона Терещенко поінформувала ЗМІ про напрямки медичної допомоги, які потребуватимуть під час реабілітації постраждалі: «Із характеру поранень, які ми на сьогодні бачимо, перше місце посідають хворі з ураженнями кінцівок, на другому – спинальні хворі, на третьому – хворі з ураженням органів зору. Унікальність наявної системи госпіталів полягає в тому, що із 29 госпіталів 18 мають хірургічні відділення. Це потужна база, яка без додаткових вкладень зможе надавати відповідну допомогу». Крім того, оперативні офтальмологічні втручання проводяться в Одеському очному (110 ліжок), Вінницькому обласному (10 ліжок) та Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни.

В усіх госпіталях України широко застосовуються фізіотерапевтичні методи лікування та лікувальна фізкультура.

З метою врегулювання категорії осіб, яким надається медична допомога у госпіталі ветеранів війни та удосконалення реабілітаційних послуг, Департаментом медичної допомоги розроблено проект Типового положення про госпіталь ветеранів війни, який буде доопрацьовано на засіданні робочої групи та подано до Кабінету Міністрів України для затвердження.

Довідково
Стаціонарна допомога в Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни (с.Циблі Київської обл.) надається в 11 лікувальних відділеннях: чотирьох відділеннях кардіології на 210 ліжок; двох відділеннях терапії на 135 ліжок; двох неврологічних відділеннях на 115 ліжок; пульмонологічному відділенні на 55 ліжок; гастрологічному відділенні на 55 ліжок; хірургічному відділенні на 30 ліжок.
Поряд з цим в Центрі функціонують відділення інтенсивної терапії, консультативно-діагностичне, стоматологічне, бальнеофізіотерапевтичне відділення, відділення функціональної діагностики, кабінет лікувальної фізкультури і лабораторія.
В консультативно-діагностичному відділенні проводяться консультації лікарями 17 спеціальностей, працюють ендоскопічний, офтальмологічний, рентгенологічний кабінети.
У відділенні функціональної діагностики проводиться обстеження кровообігу головного мозку, серцево-судинної системи, органів черевної порожнини, органів дихання. У комплексному лікуванні ветеранів війни широко застосовуються бальнеофізіотерапевтичні методи і лікувальна фізкультура. Серед хворих великою популярністю користуються лікувальні ванни і душі, грязьові аплікації, рефлексотерапія, масаж (як ручний, так і апаратний). Консультативно-діагностичне відділення працює за схемою поліклінічного відділення. Стоматологічне відділення надає терапевтичну, хірургічну та ортопедичну допомогу. У лікувальному корпусі на 200 ліжок працює сучасна офтальмологічна операційна, оснащена кращим діагностичним і хірургічним обладнанням, де використовуються матеріали від провідних виробників Європи, США та Японії, які мають європейські сертифікати і пройшли реєстрацію в Міністерстві охорони здоров'я України. В операційній проводяться операції із заміни ураженого катарактою кришталика методом факоемульсифікації.

Прес-служба МОЗ України