«Кенгуру-догляд матері для України» – вже в ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України»

341

Масштабний проект, що фінансується Rotary Fellowship of Healthcare Professionals і має на меті доставити та подарувати 12 000 дитячих переносок (кенгуру) до відділень новонароджених та перинатальних закладів в Україні, особливо в регіонах, де тривають активні бойові дії, а також в регіонах, де перебувають тимчасово переміщені особи.

Під час зустрічі з директором Інституту академіком НАМН України паном Юрієм Антипкіном та професором пані Тетяною Знаменською — Президентом Асоціація неонатологів України, дружина посла України в Молдові Олеся Шевченко представила цей проект від імені Подружжя Українських Дипломатів та передала перші 200 кенгуру-переносок для пацієнтів ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України».

Завдяки професору Тетяні Знаменській проект Kangaroo Mother Care for Ukraine системно реалізується по всім Перинатальним центрам України.

ДУІнститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України” є головним клінічним і науковим центром допомоги дітям в Україні. Це провідна наукова установа України в галузі охорони здоров’я матері та дитини, де отримують медичну допомогу жінки зі складним перебігом вагітності, а також новонароджені з важкими вадами здоров’я. Щорічно в інституті отримують стаціонарне (біля 8 тисяч) та амбулаторне (біля 20 тисяч) лікування жінки та діти з різних регіонів України, зокрема проходять обстеження та реабілітацію діти з деокупованих територій та зон активних бойових дій.

Окрім власне переносок, велика частина проекту кенгуру в Україні присвячена навчанню щодо ефективного впровадження Kangaroo Mother Care для медичних працівників, а також батьків недоношених дітей, щоб забезпечити найбільш дієвий та ефективний догляд.

Величезна вдячність і повага за реалізацію проекту доктору Джону Філіпу (Велика Британія) і доктору Дугласу Макміллану (Канада).

Дякуємо партнерам з Ротарі Е-клубу Молдови, Alexandrina Robu Cepoi які у співпраці з Посольством України в Молдові організували доставку першої партії кенгуру в Україну.

Особлива подяка Офісу Першої Леді Олені Зеленській, Вікторії Романовій за сприяння у реалізації проекту в Україні.

«Зменшити або запобігти негативним наслідки війни», – такою є мета міжнародної команди людей які об’єдналися заради допомоги недоношеним немовлятам та їх батькам в Україні.

Інформація надана ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України»