Атеросклероз судин

1313

До відділення хірургії магістральних судин Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України звернувся пацієнт 65 років зі скаргами на біль у лівій нижній кінцівці, що турбувала чоловіка навіть у спокої, а для того щоб пройти 50-100 метрів, треба було постійно зупинятися. Ситуація ставала нестерпною і пацієнт звернувся до Інституту.

Госпіталізація. Обстеження. Виявилося, що проблемою є атеросклеротичне ураження лівої клубової артерії, за рахунок якого кров до кінцівки не потрапляла.

Окрім того, атеросклеротична бляшка значно стенозувала (звужувала) просвіт лівої внутрішньої сонної артерії, яка кровопостачає головний мозок, що загрожувало розвитком інсульту.

Раніше операції на різних судинних басейнах (ділянках) виконували етапно за 2-3 окремих оперативних втручання. Однак це супроводжувалось різними укладеннями та збільшувало час перебування пацієнта на лікарняному ліжку.

Досвід фахівців відділення хірургії магістральних судин та анестезіологічної команди, а також сучасне обладнання дозволяють виконувати симультанні операції – одразу на декількох магістральних судинах.

Тому одночасно виконано операцію на сонній артерії та відновлення кровотоку на лівій нижній кінцівці.

Вже через тиждень Анатолій повернувся додому, він тепер має змогу проходити більше кілометра, бажає всім здоров’я та радить своєчасно звертатися за медичною допомогою.

Медична допомога надається у відповідності до Постанов КМУ д 5 вересня 2018 р. № 707 “Деякі питання реалізації пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів” та 3 березня 2021 р. № 181 “Деякі питання впровадження та реалізації нового механізму фінансового забезпечення надання спеціалізованої медичної допомоги в окремих науково-дослідних установах НАМН”.

Джерело: Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України.