Заголовок

764

26-27 вересня в м.Ірпінь ( «Конференц-хол»,  вул. Жовтнева, 118-А) відбудеться Перший Національний Конгрес із паліативної допомоги. У ньому візьмуть участь близько 350 гостей та спеціалістів галузі з України і зарубіжжя: головні лікарі хоспісів, організатори охорони здоров’я та інші.  Це — перший великий захід представницького рівня, покликаний сприяти розвитку такої системи надання паліативної допомоги в Україні, яка забезпечить гідний догляд та підтримку невиліковно хворих. Організаторами  заходу виступають:  Міністерство охорони здоров’я України та ВГО «Всеукраїнська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги». Конгрес проходить за сприяння Національної академії медичних наук України, Міністерства соціальної політики України,  Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, Інституту паліативної та хоспісної медицини, Міжнародного фонду «Відродження» та Європейської асоціації  паліативної допомоги (EAPC).

Участь у Конгресі візьмуть блаженніший Любомир Гузар, екс-президент України Леонід Кравчук, голова ВГО «Всеукраїнська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги» Василь Князевич, президент Національної академії медичних наук України Андрій Сердюк,заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Толстанов, голова фонду «Відродження» Євген Бистрицький, голова Державної служби України з контролю за наркотиками Володимир Тимошенко, перший заступник міністра соціальної політики України Лідія Дроздова, експерт ВООЗ з паліативної допомоги Єжи Хуберт Ярош, директор Міжнародної Ініціативи «Паліативна допомога» Мері Келлавей інші.

На Конгресі будуть розглянуті нагальні питання створення та розвитку системи паліативної допомоги в Україні, розроблено проекти Національної стратегії розвитку системи паліативної допомоги, Державної програми «Надання паліативної допомоги в Україні», які будутьзапропоновані до розгляду Кабінетові Міністрів та Верховній Раді України.

Довідково:

Паліативна допомога – це підхід, який дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів із невиліковними захворюваннями та допомогти членам їхніх родин шляхом запобігання та полегшення страждань невиліковно хворої людини (визначення ВООЗ). Головною метою паліативної допомоги є підтримка якості життя у його фінальній стадії, максимальне полегшення фізичних та моральних страждань пацієнта та його близьких, а також збереження людської гідності пацієнта. 

До речі, щорічно в Україні із 700 тисяч людей, що помирають, майже 500 тисяч потребують професійної паліативної допомоги. Тільки від раку щодня у муках і з болем гинуть близько 260 осіб! Хронічні невиліковні захворювання людей похилого віку, СНІД, туберкульоз, серцево- та церебросудинні захворювання — усе це недуги, які часто приводять людей на межу болісної смерті. Недосконале законодавство не забезпечує належного знеболення для тих, хто його потребує. Більшість хворих відходять на той світ у муках, не отримуючи належного знеболення і догляду. Мало того, часто вони позбавлені соціального захисту і навіть духовної опіки. Іноді їм просто залишається просити Бога про смерть, як про визволення від мук. Адже зарадити мукам рідні не можуть, а кваліфіковану допомогу надати таким хворим у більшості регіонів нікому і ніде. За стандартами ВООЗ, у нашій країні мають діяти щонайменше 4 600 стаціонарних ліжок для хворих, які потребують паліативної допомоги, проти кількох сотень, що існують. Система паліативного догляду за недужими вдома практично відсутня. Програми сучасної вищої освіти лікарів, медичних сестер і післядипломної освіти не скрізь включають курси паліативної допомоги. Розв’язати ці проблеми і покликаний Перший Національний Конгрес із паліативної допомоги.