Успішне проведення черезшкірного (надвенного) лазерного опромінювання крові ДУ “Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України”

2737

В умовах клініки відділу  клінічної, соціальної та дитячої психіатрії  ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології» успішно проводиться черезшкірне (надвенне) лазерне опромінювання крові.

Надвенне лазерне опромінення крові (НЛОК) застосовується в медицині вже близько 20 років. Процедура надвенного лазерного опромінення крові  є аналогом процедури внутрішньовенного лазерного опромінення. Різниця полягає лише в тому, що черезшкірне лазерне опромінювання крові є неінвазійним методом фізіотерапії. Надвенне лазерне опромінювання крові здійснюють за допомогою світловода або випромінювача, спрямованого перпендикулярно до опромінюваної судини. Основна спрямованість процедури – стабілізувати або поліпшити обмінні процеси в тканинах, поліпшити властивості і структуру крові. При впливі лікувального низько інтенсивного лазерного випромінювання в організмі людини м’яко коригується, направляється система саморегулювання і підтримання гомеостазу; цим обумовлена не тільки виняткова універсальність методу, але і його висока ефективність і безпека, оскільки здійснюється лише регулювання, пряме або непряме, нормальних фізіологічних реакцій організму.

НЛОК використовують в таких ситуаціях:

  • Для відновлення організму після важких емоційних потрясінь, стресів, перенавантажень, фізичних навантажень та пов’язаних з ними депресивних розладів;
  • При перевтомі і безсонні з метою підвищити загальний тонус організму.

При первинних, помірно виражених і важких гострих психопатологічних станах лазерна терапія проводиться у поєднанні з психофармакотерапією.

Застосування черезшкірного лазерного опромінювання крові дозволяє підвищити ефективність лікування, пришвидшити настання ремісії або одужання, стабілізувати перебіг захворювання в цілому. НЛОК, в залежності від дози, дозволяє викликати різноспрямовані реакції – від ослаблення надмірної дії регулюючих систем до їх посилення, що дозволяє підібрати індивідуальну схему лікування залежно від наявних потреб конкретного пацієнта.

НЛОК віддають перевагу багато пацієнтів клініки відділу ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології», тому що при процедурі не відбувається проникнення під шкіру, а сам метод не є болючим або небезпечним.

Процедура відбувається наступним чином: пацієнт розташовується в кріслі, а світлове випромінювання направляється перпендикулярно до ділянки, в якій потрібно опромінити судини; це може бути вена в районі згину ліктя або ж променева артерія. У деяких випадках використовується тиск на ту ділянку, на який відбувається вплив, для поліпшення якості процедури. Також позитивно позначається на результатах терапії стимулювання кровообігу під час процедури, для цього пацієнтові всього лише потрібно періодично розтискати і стискати пальці руки. Під час процедури потужність світлового впливу варіюється від 20 МВт до 50 МВт, це для кожного пацієнта підбирається індивідуально. Сама процедура займає 15-20 хвилин, а повний курс терапії складається з 10-15 процедур, але знову ж таки, все індивідуально. Деяким пацієнтам потрібно пройти повторний курс лікування, але перед цим необхідно зробити перерву в три місяці.