27 ТРАВНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ РОЗСІЯНОГО СКЛЕРОЗУ

2007

Щорічно 27 травня проводиться Всесвітній день розсіяного склерозу (РС), який започатковано Міжнародною федерацією розсіяного склерозу (Multiple Sclerosis International Federation) у 2009 р. Цей день має на меті об’єднати глобальну спільноту з більш ніж 2,5 мільйонів людей з РС, щоб «ділитися історіями, підвищувати обізнаність та проводити кампанії з кожним і для усіх, кого це стосується».

Кожного року Всесвітній день РС присвячується певній темі. Так, у 2019 р. тема Всесвітнього дня РС «Мій невидимий РС» була зосереджена на тому, як невидимі симптоми РС суттєво впливають на якість життя. Мета цієї кампанії полягала у тому, щоб стати на боротьбу з поширеними помилковими судженнями щодо РС та допомогти оточуючим зрозуміти, як допомогти людям, що мають не завжди видимі симптоми, допомогти, у тому числі, шляхом лобіювання рішень для надання необхідної підтримки людям з РС та їхнім близьким.

Тема до Всесвітнього дня РС 2020-2022 – це «зв’язки», а слоганом кампанії є «I Connect, We Connect» («Я на зв’язку, ми на зв’язку» або «Я підключений, ми підключені»). Метою кампанії на цей та 2 наступні роки стало створення суспільних зв’язків, особистих зв’язків та зв’язків для забезпечення якісної медичної допомоги. Ця кампанія кидає виклик соціальним бар’єрам, через які люди, що страждають на РС, почуваються самотніми та соціально ізольованими. Діяльність, пов’язана з Міжнародним днем розсіяного склерозу, заохочує  пропагувати найкращі сервіси у сфері РС, розвивати дослідження з РС та брати участь у їх плануванні, створювати мережі підтримки для тих, хто зазнав впливу РС, вчитися керувати симптомами, організовувати догляд за собою, долати стигми та підвищувати рівень обізнаності про цю хворобу, як у пацієнтів з РС та їх родичів, так і в суспільстві загалом.

27 травня – це день глобальної солідарності та надії на майбутнє.

Інформація надана ДУ “Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України”.