28 травня – Міжнародний день здоров’я жінок

2918

В цей день,  28 травня,  вже понад 30 років весь світ відзначає  Міжнародний день здоров’я жінок.

Поліпшення здоров’я жінок –  центральне завдання  глобальної програми охорони здоров’я та прав людини. Адже жінка відіграє  вирішальну роль у підтримці соціального, фізичного та економічного добробуту своєї сім’ї, отже  впевненості у майбутньому нації.

Будь-яку проблему зі здоров’ям легше попередити, ніж лікувати. Вибір розумного способу життя, своєчасне проходження профілактичних оглядів, правильне харчування,  регулярні фізичні навантаження  – запорука міцного здоров’я, гарного настрою та бездоганного зовнішнього вигляду в будь-якому віці.

Жінки, як правило, нехтують своїм здоров’ям, намагаючись збалансувати вимоги сім’ї та роботи. Можливо, наявність декількох обов’язків може ускладнити дотримання здорової дієти або фітнесу.

Співробітники відділення ендокринної гінекології ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України» на чолі з завідуючою відділенням, член-кореспондентом НАМН України, професором, д.м.н. Т.Ф. Татарчук назвали головні, але прості речі, які кожна жінка може робити щодня, щоб залишатися здоровою:

Правильне харчування: вживання здорового, збалансованого харчування не тільки допоможе схуднути, але й знизить ризик виникнення кількох хронічних проблем зі здоров’ям, таких як захворювання серця, діабет другого типу, рак тощо.

Правильна гідратація:  Пиття великої кількості води життєво важливе для міцного здоров’я.

Регулярні заняття спортом: насправді люди будь-якого віку та здібностей повинні знайти способи залишатися активними. Не забудьте виконувати принаймні 30 хвилин на день, п’ять днів на тиждень – якщо не кожен день – для контролю ваги та покращення здоров’я серця.

Управління стресом: Один із способів управління стресом – це регулярно займатися йогою та медитацією.

 Співрбітники даного Інституту Спільно з Асоціацією гінекологів-ендокринологів України до Дня здоров’я провели також навчальні заходи для лікарів:

🔹Науково-практичний майстер-клас «СПКЯ.‌ ‌Метаболічний синдром.‌ ‌Ожиріння.‌ Проблематичність менеджменту в різні вікові періоди»‌ (15-16.05.2020)

🔹Науково-практичний майстер-клас «Лікарські таємниці про менеджмент менопаузи» (22-23.05.2020)

Працюємо на благо, з турботою про жіноче здоров’я!