Робоча нарада НАМН України та УВМА з приводу виконання спільної НДР

1021

СПІВПРАЦЯ
3 жовтня 2017 р. в приміщенні дирекції ДУ "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України" відбулась спільна робоча нарада, присвячена ходу виконання науково-дослідної роботи двох академій: Національної академії медичних наук України та Української військово-медичної академії. Нарада проходила під головуванням президента НАМН України Віталія Цимбалюка та керівника департаменту з питань охорони здоров’я Адміністрації Президента України генерал-майора медичної служби, член-кореспондента НАМН України Ігоря Луріна.

Участь у нараді взяли від НАМН України – керівники державних установ НАМН ( Інституту травматології і ортопедії, Інституту громадського здоров'я ім. О.М. Марзєєва, Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова, Інституту нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова, Національного інституту серцево-судинних захворювань ім. М.М. Амосова, Інституту неврології, психіатрії і наркології, Інституту загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т. Зайцева, Національного наукового центру радіаційної медицини, Інституту ядерної медицини та променевої діагностики, Інституту урології, Інституту педіатрії, акушерства та гінекології тощо). Військову медицину представляли головний хірург Міністерства оборони України, член-кореспондент НАМН України Ігор Хоменко, начальник науково-дослідного інституту проблем військової медицини УВМА Андрій Галушка, а також начальники клінік та клінічних підрозділів НВМКЦ "Головний військово-клінічний госпіталь".

Зауважимо, що дана науково-дослідна робота, у якій НАМН України виступає співвиконавцем, присвячена вивченню досвіду медичного забезпечення бойових дій військ при проведенні антитерористичної операції, має державне значення. Це масштабне дослідження, що включатиме у себе низку робіт з кожного медичного профілю.

Термін її виконання розрахований на 4 роки ( з 2017-го по 2020-й рр.).

До виконання даної НДР залучені військові та цивільні медики, науковці різних спеціальностей:

  • нейрохірурги,
  • офтальмологи,
  • травматологи,
  • терапевти,
  • судинні хірурги,
  • урологи,
  • стоматологи та фахівці інших спеціальностей.


Результати цього масштабного та тривалого дослідження дадуть змогу розробити наукові рекомендації з удосконалення надання медичної допомоги військовослужбовцям на особливий період.

Під час наради було проаналізовано хід виконання науково-дослідної роботи, визначено подальші завдання та етапи виконання роботи. Військові та цивільні фахівці мали змогу об'єднати зусилля, сформувати робочі групи задля більш ефективного виконання поставлених завдань.

Ігор Лурін, зокрема наголосив, що роботи і напрацювання, які вже досягнуто, слід  публікувати і розповідати про них у ЗМІ, інформуючи суспільство і громадськість про нові кроки, дослідження і надбання колегіальної роботи науковців і практиків військової та цивільної медицини.

"Військова медицина сьогодні готова до вирішення надскладних завдань. Це стає можливим ще й тому, що вона спирається на величезний досвід та потенціал всієї української медицини. І громадськість має знати, що за цим стоять конкретні кроки, люди, фахівці."

По завершенні наради президент НАМН України Віталій Цимбалюк зауважив, що відтепер до порядку денного традиційних засідань Президії НАМН України буде включено виступи і фахівців військової медичної служби з метою активувати співпрацю, покращити ефективність, взаємодію та комунікацію науковців.