82 трансплантації в ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України» проведено за 2021 рік

459

Минулий рік був не легкий для всіх: ми пережили декілька карантинів, двічі розгортали «ковідні шпиталі», що суттєво вплинуло на виконання запланованих родинних трансплантацій.

Однак, попри все, за минулий рік в ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України» виконано 82 пересадки органів, з яких: 49 трансплантацій нирки (34 від родинного та 15 від посмертного донорів); 29 пересадок печінки (6 від родинного та 23 від посмертного донорів) та 5 трансплантацій серця (2 безпосередньо в Інституті та 3 зі своїми колегами в інших лікувальних закладах м.Рівне та м.Ковель)

Фахівці ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України», передаючи досвід виїжджали та проводили операції з трансплантації в різних регіонах нашої країни – Черкаси, Рівне, Ковель, Хмельницький, що наближує «трансплантаційну незалежність» та піднімає рівень надання медичної допомоги.

Спеціалісти з анестезіології та інтенсивної терапії, функціональної діагностики, трансплант-координатори, постійно на зв’язку зі своїми колегами з інших лікарень та, передаючи свій досвід, збагачуються знаннями і самі, формуючи єдиний медичний простір.

Ми вдячні своїм колегам, співробітникам УЦТК, МОЗ України та Національної поліції, комітету Верховної Ради України та всім, хто приймає участь в розбудові вітчизняної трансплантаційної системи.

Безмежна подяка рідним та близьким донорів, які зробили важкий але благородний крок – надали згоду на донацію. Життя Вашої близької людини продовжується в тілі іншої, даруючи нові відчуття, надії та сподівання.

До речі, фахівці Інституту Шалімова розпочали трансплантаційний 2022 рік: до свята Старого Нового року зробили дві трансплантації – печінки та нирки.

Диво стає реальністю.

Інформація надана ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України»