Рада молодих вчених НАМН України відроджує свою діяльність

965

Рада молодих вчених Національної академії медичних наук України (далі – НАМН України) є колегіальним виборним дорадчим органом НАМН України, яка створена відповідно до статті 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» та об’єднує молодих вчених установ НАМН України та, за бажанням, установ Національної академії наук України (далі – НАН України), що мають медико-біологічне спрямування та вищих навчальних закладів медичного спрямування. Положення про Раду молодих вчених НАМН України затверджується Президією НАМН України.
У п'ятницю, 9 червня, відбулось засідання Ради молодих вчених НАМН України за участі президента НАМН академіка Віталія Цимбалюка, віце-президента НАМН академіка Миколи Тронька, головного вченого секретаря Володимира Міхньова та молодого активу академії – представників установ НАМН України з числа молодих учених.

Віднині одним з основних пунктів у діяльності НАМН України є сприяння та підтримка молодих учених у питаннях науково-дослідницької діяльності, сприяння залученню молодих учених до участі у конкурсах наукових робіт, формуванню колективів молодих учених для виконання перспективних наукових проектів тощо. Задля цього планується відродити і активізувати діяльність Ради молодих учених НАМН України, яка востаннє збиралась у 1999-му році.

Молоді учені – це потужна інтелектуальна сила, яка будує наукове майбутнє української медичної науки.

НАМН України активно підтримує молодих науковців у прагненні об’єднатися заради активного розвитку молодіжного наукового руху.

Спираючись на європейське бачення і підходи до наукової кар’єри та наукової політики, Рада молодих вчених при НАМН будуватиме та зміцнюватиме свою експертно-дорадчу діяльність  та працюватиме задля ефективних трансформацій у системі медичної науки України.

1-ше засідання Ради видалось доволі насиченим та продуктивним. 

Молоді науковці спершу розглянули Положення про Раду молодих вчених НАМН України, обрали Голову Ради молодих вчених НАМН України. Також відбулись вибори першого заступника, 2-х заступників з напрямків: клінічна медицина і профілактична та фундаментальна медицина, обрали також секретаря ради та асоційованих членів.  

Список призначень:

  • Голова ради – Рибачук Анна Володимирівна (ДУ «Інститут отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка НАМН»)
  • Перший заступник  – Стуков Юрій Юрійович (ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова НАМН»)
  • Заступник з напряму клінічна медицина – Горбань Наталія Євгенівна (ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН»)
  • Заступник з напряму теоретична та фундаментальна медицина – Луценко Олександр Геннадійович (ДУ «Національний науковий центр радіаційної медицини НАМН»)
  • Секретар Ради –   Суховій Олексій Олексійович ( ДУ «Інститут невідкладної і відновної хірургії імені В.К.Гусака НАМН»)

Після організаційних питань одразу перейшли до обговорення перших кроків діяльності новоствореної Ради. Серед іншого:

  • створення бази даних молодих вчених наукових установ НАМН України з метою інформаційного обміну між молодими вченими
  • включення доповідей молодих вчених до порядку денного засідань Президії НАМН України
  • організація клубу (імені одного з видатних постатей НАМН) зустрічей молодих вчених з видатними особистостями сучасності та лекцій (в т.ч. он-лайн) провідних вчених-науковців України та світу для лікарів, співробітників та молодих науковців НАМН 
  • обговорення та затвердження Плану наступного засідання Ради молодих вчених при НАМН України на осінь 2017 рік.