Урочисте засідання Вченої ради ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України» приурочене 30-річчю НАМН України

373

20 вересня  2023 року в Державній установі «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України» відбулося урочисте засідання Вченої ради Інституту, приурочене 30-річчю НАМН України.

Відкрила засідання директор Інституту Полька Надія Степанівна, яка привітала усіх фахівців Інституту з 30-річчям Національної академії медичних наук України і подякувала за багаторічну плідну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної гігієнічної науки.

Президія  (зліва на право) : Директор Інституту член-кореспондент, д.мед.н., професор, голова Вченої ради  Полька Н.С.; заступник директора з наукової роботи, д.мед.н., професор, заступник  голови Вченої ради Турос О.І.; заступник голови Вченої ради, д.мед.н., професор Черниченко І.О;  учений секретар, к.мед.н., секретар Вченої ради Горваль А.К.

Директор Інституту Полька Н.С. виступила з доповіддю «Основні здобутки Інституту у складі Національної академії медичних наук України», де висвітлила дані про науковий потенціал Інституту, стратегічні наукові напрямки та основні наукові розробки, зокрема отримані за результатами науково-дослідних робіт нормативно-методичні документи, наголосила на тих, що були розроблені для надання медичної допомоги військовослужбовцям і цивільному населенню, яке постраждало під час військової агресії рф, та нагадала про здобутки від багаторічної співпраці Інституту з міжнародними партнерами за 30 років.

Директор Інституту, член-кореспондент, д.мед.н., професор Полька Н.С.

Надія Степанівна наголосила, що нині, як і завжди, науковці Інституту працюють над реалізацією завдань, що визначені стратегією розвитку наукових досліджень щодо збереження та зміцнення громадського здоров’я й керуються принципами міжгалузевої, міжсекторальної та міжнародної співпраці, що відповідає Європейській стратегії Здоров’я 2030.

Науковцями Інституту підготовлений та випущений ювілейний випуск журналу «Довкілля та здоров’я», який присвячений 30-річчю НАМН України.

Журнал «Довкілля та здоров’я»

Також на Вченій раді було розглянуто та затверджено наукові повідомлення, які підготували фахівці Інституту, а саме:

  1. «ПОБІЧНІ ПРОДУКТИ ДІОКСИДУ ХЛОРУ – ХЛОРИТИ ТА ХЛОРАТИ В ПИТНІЙ ВОДІ, ЇХ НЕБЕЗПЕКА ТА ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ» / автори: д-р мед.н, проф. Прокопов В. О., к.мед.н. Липовецька О.Б., к.біол.н. Куліш Т.В., н.с. Соболь В.А.
  2.  «САНІТАНО-ГІГІЄНІЧНІ ВИМОГИ ДО МІСЦЬ РОЗМІЩЕННЯ ПУНКТІВ ЕВАКУАЦІЇ (НАМЕТОВИХ МІСТЕЧОК) НАСЕЛЕННЯ В МІСТОБУДІВНІЙ ГЕОКАДАСТРОВІЙ ДОКУМЕНТАЦІЇ» / автори: д.мед.н., проф. Махнюк В.М., к.б.н. Могильний С.М., к.б.н. Павленко Н.П., Мельниченко С.О., Махнюк В.В., Пелех Л.В. Скочко В.П.
  3. «САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНІ ВИМОГИ ДО РОЗМІЩЕННЯ МОДУЛЬНИХ ЖИТЛОВИХ МІСТЕЧОК ДЛЯ ТИМЧАСОВОГО ПРОЖИВАННЯ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ НАДЗВИЧАЙНОГО ТА ОСОБЛИВОГО ПЕРІОДУ» / автори: д.мед.н., проф. Махнюк В.М., к.б.н. Могильний С.М., к.б.н. Павленко Н.П., Мельниченко С.О., Махнюк В.В., Пелех Л.В. Скочко В.П.
Завідуюча лабораторією гігієни планування та забудови населених місць, д.мед.н., професор Махнюк В.М.

Відбулося святкове нагородження Почесною грамотою ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України» з нагоди 30-річчя НАМН України 28-ми наукових співробітників (завідувачі лабораторій, наукові співробітники та молоді вчені).