Привітання Президента НАМН з нагоди 80-річчя ДУ Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім.В.П.Філатова НАМН України

417

Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім.В.П.Філатова НАМН України – один  з провідних  офтальмологічних центрів  Європи  та  головний в Україні  з проблеми офтальмології  і  тканинної терапії.
Інститут неодноразово змінював свою назву, але тут стало зберігають традиції, закладені його засновником і 1-м директором академіком Володимиром Петровичем Філатовим, ім'я якого Інститут носить з 1945-го року.
Цьогоріч виповнюється 40 років, як в Інституті працює спеціалізована Вчена рада з захисту докторських і кандидатських дисертацій.
З 1993 ркуі  заклад пiдпорядкований Академiї медичних наук  України.

Сьогодні, 4 квітня, виповнюється 80 років з дня створення Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України.

Привітання Президента НАМН Віталія Цимбалюка

колективу
ДУ Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України


Шановні колеги!

Національна академія медичних наук України щиросердно вітає ваш колектив з нагоди 80-річчя від дня заснування Інституту.

Цей ювілей є знаменною подією не лише всіх поколінь працівників закладу, а й у житті вітчизняної медичної науки та офтальмології.

Ваш Інститут є унікальним і Академія по праву пишається вашим величезним внеском у розвиток вітчизняної і світової офтальмологічної науки.

Єдине в Україні відділення офтальмоонкології, опіків ока, запальної хірургії ока.
Серед останніх новітніх досягнень – успішне проведення клінічних випробувань кератоксеноімплантата, використання нанотехнологій у створенні штучної рогівки (спільно із шведськими науковцями), спільна розробка з Інститутом Патона – запровадження  високочастотного електрозварювання в офтальмохірургії. Все це робить Інститут лідером не лише у вітчизняній, а й у світовій офтальмології.

Довгий і славний шлях вашого Інституту – це яскравий приклад самовідданої праці колективу, якому притаманна талановитість, висока професійність та вміння долати труднощі, яких вистачає в усі часи.

Хочу подякувати не просто медикам-науковцям, а перш за все Лікарям, що у важкий для країни час забезпечили в клініках Інституту цілодобовий прийом постраждалих внаслідок бойових дій, що потребують невідкладної офтальмологічної допомоги.  

Щиро бажаю вам великого натхнення та подальших успіхів. Впевнений, що Ваша щоденна, щохвилинна надзвичайно відповідальна праця допомагати людям та рятувати їм зір, стануть запорукою якісної та доступної медичної допомоги тим, хто її потребує. 
Миру вам, щастя та здоров’я.

З повагою

Президент НАМН 
Академік В.І. Цимбалюк