Заголовок

566

19 червня 2013 року фахівцями Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова вперше в Україні було проведено унікальну операцію: ендоваскулярне («без розрізу» грудної клітки пацієнта) протезування аорти при складній вродженій ваді протезом, виготовленим спеціально для пацієнтки з урахуванням її анатомічних особливостей.

Пацієнтка М., 25 років, мала складну вроджену ваду серця – коарктацію аорти. Певний час хвороба не давала про себе знати, проте виникло життєзагрозливе ускладнення – розшарування аорти, що потребувало хірургічної корекції вади. Через складну анатомічну будову аорти та супутнє ускладнення, оптимальним методом лікування було проведення відкритої операції на серці з зупинкою серця та використанням штучного кровообігу.

У зв’язку з складністю випадку був зібраний консиліум лікарів, який розглянув усі можливі методи хірургічного лікування. Зважаючи на молодий вік пацієнтки та її бажання у недалекому майбутньому народити дитину, було прийнято рішення про проведення ендоваскулярної операції  унікальним протезом, виготовленим відповідно анатомічної будови аорти пацієнтки. Після двомісячного очікування виготовлений протез було доставлено в Україну та відбулася довгоочікувана операція.

Лікарям інституту вдалося за допомогою ендопротезування усунути життєзагрозливе розшарування аорти, і все це доступом через стегнову вену без розрізу грудної клітки та зупинки серця.

Проведення даної операції стало можливим завдяки бюджетному фінансуванню, яке покрило витрати на виготовлення високовартісного ендопротезу грудної аорти, придбати яку пацієнтка була не в змозі.

Завдяки постійному удосконаленню методів лікування та професіоналізму лікарів, вада серця відтепер – не вирок, а лише діагноз, який вимагає належного та своєчасного лікування, після якого пацієнт повертається до повноцінного життя. А при належному бюджетному фінансуванні така високоякісна медична допомога стає доступною для усіх громадян нашої країни, які її потребують.

Завдяки успішно проведеному лікуванню пацієнтка отримала шанс на повноцінне життя, яке нічим не відрізняється від життя її здорових однолітків. А головне, вона нарешті зможе здійснити свою мрію – стати матір’ю здорового малюка.

Час проведення: 21 червня 2013 року, 11:00
Місце проведення: м. Київ, вул. Амосова, 6, Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН.
Під час заходу передбачено спілкування з пацієнткою.

Коментарі надаватимуть:

Книшов Г.В. – ак., директор Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова;

Панічкін Ю.В. – д.м.н., завідувач відділення рентгенхірургічних методів діагностики та лікування захворювань серця і судин;

Черпак Б.В. – лікар-рентгенхірург відділення рентгенхірургічних методів діагностики та лікування захворювань серця і судин;

Пантась О.В. – лікар-кардіолог відділення хірургічного лікування патології аорти, лікуючий лікар пацієнтки.

Попередня акредитація представників ЗМІ:
Організаційно-методичний відділ Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України
Начальник відділу Лозінська Світлана Василівна
Тел. (067) 358 93 34. E-mail: svetaloz8@mail.ru