Заголовок

540

Напередодні Дня медичного працівника висловлюю представникам найгуманнішої у світі професії найтепліші слова вдячності.
Вірю, що найкращі традиції медичної еліти – лікарська честь і громадська відповідальність, висока моральність та інтелігентність, працьовитість і професійність – будуть тільки примножуватись та слугуватимуть на благо народу України.
 
Медицину і медичну професію можна вважати основним досягненням людства. З давніх часів здоров'я було основною турботою людей. У п'ятому столітті Гіппократ своїми науковими працями заклав початок медицині як науці. І сьогодні лікарі, вибираючи собі професію служінню людям на ниві медицини, дають клятву Гіппократа.

Сьогодні медична наука продовжує вивчати, відкривати і освоювати нові методи діагностики та сучасні способи лікування.
 
І саме сьогодні,і перед медичною наукою стоять амбітні завдання, від виконання яких залежить життя та благополуччя мільйонів громадян.
 
Для ефективного виконання завдань необхідно повернути вітчизняній науці роль одного з провідних інститутів суспільства та економіки і створити можливості для самореалізації науковців, щоб вони відчували свою затребуваність та бачили, що суспільство і держава гідно оцінюють їхню працю.

Лікування завжди було шанованою і відповідальною професією, щоденна турбота, співчуття, милосердя було і залишається відмінною рисою медичних працівників, незважаючи на труднощі, погані матеріальні умови більшості співробітників медичної галузі вони продовжують професійно і самовіддано виконувати свій обов'язок, повертаючи здоров'я людям, а часто і життя .

Хочеться сказати також слова подяки та привітання з Днем медика не тільки лікарям і медичним сестрам, а так само і тим, чия допомога неоціненна для медичної науки – вченим, хімікам, біологам, інженерам і технологам, лаборантам і санітарам, всім тим, хто причетний до порятунку і поверненню хворих до нормального, повноцінного життя.

У День медика дуже хочеться побажати Вам успіхів у Вашій роботі, від якої залежить найдорожче, що є у людини, – здоров'я. А також побажати Вам знайти панацею від тих хвороб, які все ще безперешкодно терзають людство, і домогтися того, щоб вони назавжди покинули наше життя.

Зі святом Вас! Щастя Вам і добра! І нехай клятва Гіппократа ніколи не буде обтяжливим обов’язком, а лише приємною місією!
 
 
 
 
 
Президент
НАМН України, академік А.М.Сердюк