Вийшла з друку монографія «Професія і туберкульоз: український вимір»

1298

Вийшла з друку монографія «Професія і туберкульоз: український вимір» / А. М. Нагорна, Д. В. Варивончик, М. П. Соколова, І. Г. Кононова. – Київ: ВД «Авіцена», 2019. – 304 с. ISBN 978-617-7597-19-2

У монографії надано наукові дані щодо захворюваності та поширеності туберкульозу в Україні та світі, характеристику факторів ризику виникнення професійного туберкульозу в окремих професіях різних галузей виробництва в динаміці майже тридцятирічного спостереження. Розглянуто медико-соціальні втрати суспільства від туберкульозу, міжнародні принципи, підходи та забезпечення профілактики туберкульозу на робочому місці в Україні та світі.

 Наведені в монографії  дані призначені для науковців і практикуючих лікарів: гігієністів, профпатологів, фтизіатрів, лікарів загальної практики та сімейної медицини; роботодавців, Державної служби України з питань праці, широкого кола читачів, які цікавляться даною проблемою.

 Монографія може бути корисною для викладачів профільних кафедр учбових закладів медичного профілю.

Монографія написана фахівцями ДУ «Інститут медицини праці ім. Ю.І. Кундієва Національної академії медичних наук України».