80-річний ювілей Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова Національної академії медичних наук України

449

4 квітня 2016 року виповнилося 80 років з дня заснування Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова Національної академії медичних наук України.
У 1936 році в Одесі зусиллями видатного вченого-офтальмолога, академіка Володимира Петровича Філатова був створений унікальний Український експериментальний Інститут очних хвороб, який з моменту свого заснування і по теперішній час є одним з лідерів світової медичної науки та практичної медицини.

За роки існування Інституту вихована ціла плеяда видатних вчених, які є гордістю нашої країни: академік Н.О. Пучковська, яка керувала інститутом після смерті Філатова протягом 29 років, професори Б.С. Бродський, С.Ф. Кальфа, В.В. Войно-Ясенецький, З.М. Скрипниченко, Н.І. Шпак, С.А. Бархаш, А.І. Пахомова, Г.В. Легеза, І.В. Клюка, І.М. Логай, Л.Ф. Линник, Л.Т. Кашинцева, Л.С. Терентьєва та багато інших.

За 80-річний період роботи Інститут зробив значний вплив на становлення вітчизняної офтальмології і вніс великий внесок в розвиток світової офтальмологічної науки. Його діяльність добре відома в світі, жоден світовий і європейський конгрес з офтальмології не обходиться без представників Інституту ім. В.П. Філатова.