До 130-річчя Інституту мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова

696

Звіт про проведення науково-практичної конференції
18-19 травня 2017 року згідно з державним Реєстром з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій на 2017 рік ДУ «Інститут мікробіології та імунології ім. І. І. Мечникова Національної академії медичних наук України»(ДУ «ІМІ НАМН»)спільно з Товариством мікробіологів України ім. С.М. Виноградського провели науково-практичну конференцію за участю міжнародних спеціалістів «Здобутки та перспективи у боротьбі з інфекційними захворюваннями (мікробіологія, ветеринарія, фармація)», присвячена 130-річчю ДУ «ІМІ НАМН».

У роботі конференції взяли участь 245 спеціалістів з 11 областей України та м. Києва, а також представники з Ізраїлю, Лівії, Румунії. Учасники представляли 50 організацій та закладів НАН, НАМН, МОЗ, МОН України у галузі мікробіології, імунології, алергології, фармакології, інфекційних хвороб тощо.

Учасників конференції привітали: 

  • заступник голови Харківської обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я України Т.Пустовойт,
  • головний спеціаліст Управління охорони здоров'я Харківської ОДА О. Полякова,
  • заступник начальника науково-координаційного управління НАМН України проф. Людмила Овсяннікова,
  • директор Інституту мікробіології і вірусології імені Д.К. Заболотного НАН України академік НАН В. Підгорський,
  • директор ДУ «ІМІ НАМН» проф. Микола Попов.

Під час урочистої частини заходу директор і співробітники Інституту отримали почесні грамоти Харківської обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я України, Управління охорони здоров'я Харківської ОДА, НАМН України.

Робоча частина конференції розпочалася з виступу директора Інституту ім. І.І. Мечникова проф. Миколи Попова, який розповів про 130-річну історію становлення та розвитку ДУ «ІМІ НАМН». Він зазначив, що в даний час основним напрямком в діяльності Інституту є розробка нових засобів і методів діагностики, лікування і профілактики інфекційних захворювань.

Подальша робота конференції проходила у рамках пленарних, секційних та стендових доповідей.

Усі доповідачі зійшлися на думці, що незважаючи на певні попередні досягнення у боротьбі з інфекційними захворюваннями, ця проблема визнана міжнародною спільнотою однією з основних причин, що призводять до тимчасової втрати працездатності та інвалідності населення та є одним із найважливіших критеріїв якості життя та цивілізованості суспільства. Найефективнішим та найбільш економічно вигідним способом зниження інфекційної захворюваності була і залишається вакцинопрофілактика. Питання відродження вітчизняного виробництва засобів імунопрофілактики для захисту населення від керованих інфекційних захворювань є складовою національної безпеки України.

За матеріалами конференції видано збірник тез. Учасники конференції мали можливість ознайомитись з інноваційними методами діагностики поширених інфекцій, отримати нову інформацію про світових виробників засобів для діагностики інфекційних захворювань in vitro.
Конференція завершилась підбиттям підсумків роботи, прийняттям та затвердженням резолюції.