«Досягнення та перспективи експериментальної і клінічної ендокринології» (Двадцять треті Данилевські читання)

326

21 – 22 березня 2024 року ДУ «Інститутом проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України» сумісно з Харківським національним медичним університетом МОЗ України проведена науково-практична конференція з онлайн-трансляцією «Досягнення та перспективи експериментальної і клінічної ендокринології» (Двадцять треті Данилевські читання).

Учасниками заходу стали представники усіх областей України, м. Києва та Грузії.

Із привітанням до учасників конференції звернулися директорка ДУ «ІПЕП НАМН України» д.мед.н., проф., Заслужений діяч науки і техніки України Місюра К. В. та акад. НАМН України, д.мед.н., проф., Заслужений діяч науки і техніки України Караченцев Ю. І.

В якості доповідачів окрім провідних фахівців ДУ «ІПЕП» були співробітники ХНМУ МОЗ України, ДУ «ІОЗДП НАМН України», КНП ХОР «ОКЛ», ДУ «НІТ ім. Л.Т. Малої НАМН України», ННІПО ХНМУ МОЗ України, ПЗВО «Харківський інститут медицини та біомедичних наук», ДУ «ІПХС ім. проф. М.І. Ситенка НАМН України» (Харків); НМУ ім. О.О. Богомольця, КЦ «Ендокринологія від Черенько», УНПЦЕХ ТЕОіТ МОЗ України (Київ); НМУ ім. М.І. Пирогова, КНП «МКЛ №1» (Вінниця); Буковинський ДМУ (Чернівці); ДВНЗ «НМУ» (Івано-Франківськ); Сумський ДУ МОН України.

Програму конференції склали 39 доповідей, у т. ч. 14 – з проблем діабетології, 10 – з проблем патології щитовидної та паращитовидної залоз, 6 – репродуктивної ендокринології, 9 – з іншої ендокринної патології.

Під час проведення конференції у режимі онлайн науковці та лікарі практичної ланки охорони здоров’я мали можливість ознайомитися з найостаннішими результатами міжнародних та вітчизняних досліджень, досвідом провідних ендокринологів, для подальшого використання цього досвіду у практичній діяльності.      

Під час роботи конференції в режимі онлайн слухачі мали можливість ставити запитання в чаті доповідачам, які відповідали одразу на найцікавіші питання.

Завершилась конференція підведенням підсумків роботи та оголошенням кращих наукових робіт, які були представлені доповідачами:

диплом І ступеня одержали д.б.н., проф. Малова Н. Г. зі співавторами за провідну доповідь «Перспективи регенеративної медицини в ендокринології»;

диплом ІІ ступеня одержали к.мед.н., доц. Дунаєва І. П. за доповідь «Натрійуретичний пептид: діагностичне, прогностичне та клінічне значення у пацієнтів з артеріальною гіпертензією, супутнім цукровим діабетом 2 типу та ожирінням»;

дипломи ІІІ ступеня одержали Мірошніченко О. С. за доповідь «Вплив лептинорезістентності на розвиток вузлових новоутворень щитоподібної залози» та д.мед.н., проф. Губіна-Вакулик Г. І. зі співавторами за доповідь «Зміна морфофункціонального «налаштування» наднирників і епіфізу мозку в експерименті після двотижневого вживання енергетичного напою».

Кількість переглядів на кінець ефіру за 21.03. склало 1885, а за 22.03. – 1171.

За матеріалами конференції видано збірку тез в електронному вигляді (посилання https://conf.ipep.com.ua/index.php/DCh/issue/current). Резолюція не приймалася.

 

Джерело інформації: ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України»

Посилання на конференцію http://ipep.online//