Лапароскопічна холецистектомія

39

Пацієнтка ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України» пару місяців назад відчула сильний біль в правому підребер’ї та епігастрії. Негайно звернулась в лікарню за місцем проживання, де при УЗД-обстеженні у жінки виявили 3 конкременти у жовчному міхурі і в загальній жовчній протоці, відповідно конкремент розміром 3см у міхурі, і два інших 2-сантиментрові у протоці. Для полегшення стану лікарі призначили їй консервативну терапію, що тимчасово усунуло гострий стан.

Родичі хворої наполягли на зверненні в ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України». Жінка була дообстежена, встановлено діагноз: гострий калькульозний холецистит, холедохолітіаз, а також біліарна гіпертензія, тобто стійке підвищення тиску в жовчовивідних протоках через наявність крупних конкрементів, що значно утруднювало нормальний відтік жовчі.

Фахівцями відділу хірургії підшлункової залози та жовчовивідних проток було заплановано двоетапне оперативне втручання: першим етапом ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія, папілосфінктеротомія, літотрипсія, літоекстракція. Другим етапом лапароскопічна холецистектомія.

Під час виконання першої операції видалити конкременти із загальної жовчної протоки не було технічної можливості (конкременти були твердими та не піддавалися літотрипсії). Тому пацієнтці виконали мініінвазивне лапароскопічне втручання, під час якого хірурги видалили жовчний міхур та конкременти із загальної жовчної протоки.

Хвора виписана із стаціонара на 6-у добу післяопераційного періоду. Через три тижні після операції пацієнтка звернулась амбулаторно, для видалення зовнішнього дренажа загальної жовчної протоки.

Джерело інформації: ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України»

https://www.surgery.org.ua/News/Details/059b5547-ce1f-4c51-a980-edfa9fad08b2