Банк крові 2 роки не віддає орендоване приміщення

584

Інститут травматології та ортопедії НАМН України 2 роки не може повернути своє приміщення

Столичний інститут травматології та ортопедії вже два роки не може повернути своє приміщення. Зараз там перебувають працівники так званого "Банку крові". 2003 їм передали його на 10 років. Термін угоди сплив, а будівлю ніхто не залишає. Більше подробиць – в Альони Завори.

Володимир – боєць Збройних Сил України – намагається пробратися до реабілітаційного корпусу. Цю стежку перешкод пацієнти і медики долають вже не перший рік. А все через те, що "Банк крові" перекрив прохід.

"Тут стрибати на одній нозі, а на візку ну ви самі подивіться. Можливо на колясці проїхати? А тим більше на цей подіум заїхати", – демонструє військовослужбовець Збройних Сил України Володимир Возний.

"На жаль, в результаті того, що перекрита дорога, більшість важко хворих необхідно транспортувати за допомогою авто. Якщо на милицях, можна через ці всі перешкоди пройти і при цьому отримати нові травми", – каже старший науковий співробітник відділення реабілітації Яків Фіщенко.

Закрите акціонерне товариство з’явилось тут 2003. Академія Медичних Наук України видала наказ про передачу Інститутом травматології та ортопедії двоповерхової будівлі, площею понад 700 квадратних метрів – Банку крові на 10 років.

"ЗАТ "Банк крові" було організоване за розпорядженням Кабміну в 2002 році. На 10 років передали. ЗАТ "Банк крові" користувався у нас безкоштовно цими приміщеннями, які є пам'ятками архітектури. Вони нам платили комунальні послуги і відшкодовували податок на землю", – розповідає заступник директора адміністративно-господарської частини Інституту травматології та ортопедії НАМН України Ольга Садикова.

Заготівлею та збереженням крові вони не опікуються, кажуть медпрацівники. Але головна проблема не в цьому – товариство вже майже два роки не залишає будівлю.

"Коли пройшли вже 10 років, пройшло ще 1,5 роки і вони щось крутять і крутять. Це будівля не наша, ми ведемо боротьбу. Судимося. Ми знаємо, що були три суди. З двох ми отримали відповідь, але відповідь на 5-10 сторінках. Там все так заплутано", – каже директор Інституту травматології та ортопедії Георгій Гейко.

Спілкуватися з журналістами виконувач обов’язків гендиректора "Банку крові" не відмовляється. Утім, чим насправді вони займаються ми так і не довідались.

"Може бути це наша комерційна таємниця. Яка лабораторія? Це вас не стосується. Це офісне приміщення. Чим займаються тут люди? – Офісною роботою. Готують документи, готують відповіді на листи, займаються підготовкою до судових засідань", – каже в.о. генерального директора ЗАТ "Банк крові" Олександр Васильєв.

Щоб повернути приміщення, в якому раніше були дві лабораторії та наукова бібліотека, працівники інституту куди тільки не зверталися. Зокрема, до прем’єра, прокуратури та Академії медичних наук. Куди ще писати – не знають. З метою привернути увагу до своєї історії, медики та пацієнти сьогодні перекриють вулицю Воровського.

Цей випадок не поодинокий. У національного наукового центру радіаційної медицини під той самий "Банк крові" забрали дев'ятий поверх пансіонату, розрахований на 30 місць. Зробили ремонт, перепланування і зачинились. 500 з гаком метрів квадратних пустують. Комунальних не сплачують. Утім, на відміну від інституту травматології та ортопедії, тут є перші позитивні результати.

"Були рішення суду – окружного і господарського. Визначили, що цей термін 10 років є неправомірним. Але 4 серпня 2015 року Вищий суд розглянув дане питання і скасував рішення, які були 14-го року", – розповідає заступник гендиректора з економічних питань національного наукового центру радіаційної медицини Анатолій Козачок.

Тож в інституті сподіваються, що завдяки розголосу і у них справа зрушить з мертвої точки. 

"Інтер", "Подробиці"
Автор сюжету – Альона Завора

Сюжет: http://podrobnosti.ua/2059108-bank-krov-2-roki-ne-vdda-orendovane-primschennja.html