МОЗ України скасувало інститут головних позаштатних спеціалістів

1363

"Для пересічного громадянина головний позаштатний спеціаліст МОЗ України – це головний лікар в країні з певної спеціалізації. Це авторитетна особа, що зазвичай має науковий ступінь та вчене звання, дуже добру репутацію як спеціаліста і чергу пацієнтів на місяці вперед. На додаток, головним позаштатним спеціалістам МОЗ України неформально підпорядковувалися обласні головні позаштатні спеціалісти, тобто була ціла мережа підлеглих.

Ця практика була започаткована ще в СРСР, і в жодній країні світу немає подібної інституції."
/ МОЗ України/

20 липня 2017 року наказом Міністерства охорони здоров'я України скасовано інститут головних позаштатних спеціалістів Міністерства охорони здоров’я України, натомість запроваджено роботу групи експертів МОЗ України.

Це групи тих фахівців з різних галузей медицини, до чиєї думки прислухається медична спільнота, чию думку враховує Міністерство для прийняття рішень. Таке нововведення запроваджено з метою звільнити експертів МОЗ України від невластивого лікарям бюрократичного навантаження. Втім у Міністерстві обіцяють обов'язково радитися з експертами з власне медичних проблем.

Залежно від тих запитань, котрі поставатимуть перед Міністерством, кількість груп та їх персональний склад будуть змінюватися.

"Мало хто знає, в чому полягали обов’язки головних позаштатних спеціалістів в МОЗ України. Формально вони мали збирати статистику, запроваджувати нові методи лікування, формувати політику галузі. Але останні роки для деяких спеціалістів основним заняттям в Міністерстві стала участь в процедурі здійснення централізованих закупівель. Раніше – через тендери, тепер – через участь в робочих групах.

Відповідно, лише один лікар обирав назви та типи препаратів, які треба закуповувати для усієї галузі. Це бюджетні витрати на мільйони гривень, по деяким програмам – на сотні мільйонів. Лише один лікар оцінював якість надання медичної допомоги. Один збирав звіти та писав плани…" – пояснюють на сайті МОЗ України.


Подякували в МОЗі всім екс-позаштатним спеціалістам за роки невпинної праці задля усіх громадян нашої держави, а також тим колегам, що погодилися допомагати Міністерству в якості експертів, віддаючи свій час, свої сили, свої знання для спільної справи.


Положення про групи експертів МОЗ України