Чи буде індексація грошових доходів населення?

426

Доповідь головного спеціаліста фінансово-економічного управління Президії НАМН Наталії Гончарової, заслухана на засіданні Президії 9 липня 2015 року.
Протягом квітня-липня місяця поточного року спостерігається тенденція до зростання великими темпами індексів споживчих цін, у зв’язку із чим в кілька разів зросли витрати на індексацію заробітної плати. Зокрема у квітні розмір індексації на одного працівника становив до 437,26 гривень, в травні до 630,92 гривень, а вже в червні та липні до 875,74 та 935 гривень відповідно.

Листом Міністерства фінансів України від 24.06.2015 року Національну академію медичних наук України поінформовано про скорочення видатків загального фонду Державного бюджету України на 2015 рік на 3% річного обсягу з метою забезпечення фінансування додаткових видатків, пов’язаних із підвищенням обороноздатності держави.

Зрозуміло, що за таких обставин та, враховуючи забезпеченість фінансуванням по видатках на оплату праці на 85% від потреби, подальше нарахування індексації заробітної плати в межах кошторисних призначень на 2015 рік без тотального скорочення працівників і, як наслідок, призупинення ведення наукового пошуку та надання
високоспеціалізованої медичної допомоги неможливе.

Особливий порядок індексації доходів, що виплачуються з держбюджету-2015 (у межах фінансових можливостей — відповідно до пункту 14 Прикінцевих положень Закону України від 28.12.2014 року №76- VI «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих аkтів України») Кабінет Міністрів України ще не затвердив, оскільки розробити його Кабміну з урахуванням економічної ситуації доручено лише за результатами першого півріччя (відповідно до листа Мінфіну від 24.06.2015 року). Тобто, на сьогодні Міністерством соціальної політики розробляється проект постанови Кабінету Міністрів України «Про особливий порядок індексації грошових доходів населення у 2015 році та внесення змін до Порядку проведення індексації грошових доходів населення».

В той же час, за необґрунтовану недоплату зарплати (виплату не в повному розмірі) бюджетні установи може перевірити й покарати Держфінінспекція (штрафи від 8 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян).
При цьому, за коментарями Міністерства соціальної політики України, суму індексації доведеться доплатити.
Міністерство фінансів України листом до департаментів фінансів обласних, Київської міської державних адміністрацій встановило, що проведення у поточному році індексації грошових доходів населення має здійснюватися після прийняття Кабінетом Міністрів України постанови про особливий порядок індексації доходів.

На сьогодні Академією до Мінфіну направлено лист для отримання аналогічного роз’яснення.
Питання відкрите…