Відкриття меморіалу “Медичним працівникам, які пожертвували своїм життям у боротьбі з пандемією COVID-19 в Україні”

575

18 червня 2021 року на території Київської міської клінічної лікарні №4 Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко та Народні депутати України відкрили меморіал “Медичним працівникам, які пожертвували своїм життям у боротьбі з пандемією COVID-19 в Україні”.

Від Національної академії медичних наук України на відкритті меморіалу “Медичним працівникам, які пожертвували своїм життям у боротьбі з пандемією COVID-19 в Україні” були: президент НАМН України, академік НАН та НАМН України Віталій Цимбалюк; віцепрезидент НАМН України, академік НАМН України Дмитро Заболотний; член Президії НАМН України, академік НАМН України Юрій Антипкін.

Михайло Радуцький повідомив, що з початку пандемії в Україні від COVID-19 загинуло майже 900 медпрацівників.

Меморіал складається зі скульптури «Свічка життя» та меморіальної стіни пам’яті «Матове скло» на якій нанесено прізвища 170 медичних працівників з усієї України.

«Ідея меморіалу в тому, що на стіні пам’яті час від часу можуть з’являтись нові імена медиків-героїв. Але мені б дуже хотілось, щоб нам більше не довелось викарбовувати тут нові прізвища», — наголосив Михайло Радуцький.