Чиста лікарня безпечна для пацієнта

385

30 червня 2023 року в ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України» відбулися урочисті збори щодо присвоєння підрозділам Інституту статусу «ЧИСТА ЛІКАРНЯ БЕЗПЕЧНА ДЛЯ ПАЦІЄНТА».

Щороку явище внутрішньолікарняної інфекції (ВЛІ) стає все актуальнішим та ближчим для кожного пацієнта та медичного працівника закладів охорони здоров’я України (ЗОЗ).  Саме з метою розповсюдження знань про наслідки ВЛІ та організацію заходів безпеки, починаючи із 2008 року в Україні активно функціонує асоціація «Служба організації інфекційного контролю» (СОІК). Основна місія служби — збереження здоров’я персоналу та пацієнтів закладів.

В результаті гігієнічного аудиту, який проводили спеціалісти асоціації «СОІК», відділення Інституту ім. В.П. Філатова пройшли перший етап й здобули статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». Нагороду отримали приймальне відділення, група мікробіології інфекційного контролю, клініко-діагностична лабораторія, відділення анестезіології, відділення фізіотерапевтичних методів лікування та ультразвукової діагностики, лабораторія клінічної імунології, централізована стерилізаційна група, відділення мікрохірургічного лікування дитячих захворювань ока, відділення мікрохірургічного лікування глаукоми та патологій кришталика, операційне відділення та відділення вітреоретинальної мікрохірургії.

Здобувши цей статус, відділення отримали відзнаку у вигляді таблички із надписом, розмістивши її при вході, яка візуально, своїм яскравим виглядом, засвідчує кожному пацієнтові про 100% чистоти. Пацієнт набуває внутрішньої впевненості та психологічної рівноваги, збільшується його кредит довіри до лікаря. Своєю чергою, створена гігієнічна модель закладу дозволяє медику почувати себе у комфортних умовах праці.

Отож, разом зі статусом «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» заклад охорони здоров’я має: чітко налагоджену систему гігієни; підготовлений практично та обізнаний теоретично персонал; престиж та публічне схвалення; високий кредит довіри до лікаря.

Джерело: ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України»