29 жовтня відзначався Всесвітній день боротьби з інсультом. Цей день було засновано Всесвітньою організацією інсульту у 2006 році з метою привернути увагу до даної проблеми у світі.
За офіційною статистикою, в Україні щороку стається 100 000–110 000 порушень мозкового кровообігу (понад третина з них — у людей працездатного віку). Особливістю лікування даної патології є вкрай важлива вчасна діагностика та надання кваліфікованої медичної допомоги у так зване «терапевтичне вікно».
Розвиток інсульту може супроводжуватися раптовим виникненням варіабельних симптомів. Запам’ятати їх можна за абревіатурою МОЗОК-Час.
• М (Мовлення) – попросити людину повторити кілька слів або речень. При даному стані можливе порушення мови.
• О (Обличчя) – коли одна сторона обличчя зазнає візуальних змін, стає асиметричною
• З (Запаморочення) – поява скарг на раптове запаморочення, хиткість ходи, втрату рівноваги, координації
• О (Очі) – у людини раптово може порушитися зір, з’явитися двоїння
• К (Кінцівки) – слабкість або оніміння
Час – якщо ви помітили один із цих симптомів, – терміново зверніться за медичною допомогою
В ДУ “Інститут нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова НАМН України активно функціонує Інсультний нейрохірургічний центр (керівниця д.мед.н. Литвак С.О.) та надає висококваліфіковану медичну допомогу при всіх різновидах цереброваскулярної патології: геморагічних та ішемічних інсультах, аневризмах головного мозку, артеріовенозних мальформаціях, кавернозних ангіомах, оклюзійно-стенотичних ураженнях артерій голови та шиї, патології венозної системи головного мозку, наслідках інсульту.
Інсультний центр не перериває свою роботу як в умовах пандемії, так і в умовах воєнного стану, ведеться активна науково-практична діяльність.
Детальніше про роботу відділень та співробітників Інституту на сайті ДУ «Інститут нейрохірургії імені А.П. Ромоданова НАМН України» neuro.kiev.ua
Джерело: ДУ «Інститут нейрохірургії імені А.П. Ромоданова НАМН України»