«Якби ж я потрапила до вас ще тоді, 9 років тому!»

523

Дев’ять довгих років життя пацієнтки пройшли із «трубкою з живота», по якій стікала жовч.

Все почалося в далекому 1993 році. Приступ гострого калькульозного холециститу. Операція з видалення жовчного міхура, заповненого камінцями.

Але проблема повернулася знову. Камінці з’явилися в загальній жовчній протоці, перекрили витік жовчі до дванадцятипалої кишки і викликали механічну жовтяницю. Лікарі видалили камінці (конкременти) з жовчної протоки та вивели дренаж для відтоку жовчі назовні.

Відтоді 9 важких років наша пацієнтка жила з цим дренажем! Кожні півроку потрібно були замінювати дренаж на новий. Підтікання жовчі на шкіру, постійний контейнер для її збору, психологічний дискомфорт супроводжували жінку щодня.

До Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України родичі жінки звернулися, маючи, здавалось, останню надію на порятунок. Вони зробили вірний крок. Відділення хірургії підшлункової залози, лапароскопічної і реконструктивної хірургії жовчовивідних проток Інституту спеціалізується на саме таких клінічних випадках – ураженнях жовчних проток, та має найбільший в Україні досвід їх хірургічної корекції.

Була проведена реконструктивна операція (висока гепатикоеюностомія) та видалення післяопераційної кіли, як наслідок раніше перенесених операцій. Тепер роки незручностей та психологічного дискомфорту вже в минулому. Попереду післяопераційна реабілітація, життя без «трубки з живота» та безліч планів, незважаючи на війну.

Медична допомога була надана за програмою «Деякі питання впровадження та реалізації нового механізму фінансового забезпечення надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги в окремих наукових – дослідних установах НАМН».

Джерело: ДУ “Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України”