Військовий Олександр з Вінниччини став першим пацієнтом, якому із самого серця дістали кам’яний уламок

221

Директор ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова НАМН України» Василь Лазоришинець, який очолював хірургічну бригаду, що успішно провела складну операцію, говорить, що до цього часу фахівці Інституту мали справу тільки з металевими, скляними та пластиковими уламками.

Війна внесла свої корективи і в медичну справу. Тому ще з 2014 року разом з військовими хірургами та фахівцями ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України» ми розробили спеціальні неодимові магніти, які застосовують для того, щоб знаходити і видаляти металеві уламки в разі ураження грудної клітки та серця. Але, як бачите, маємо справу не тільки з пораненнями металевими уламками, – говорить провідний кардіохірург Василь Лазоришинець.

За словами військовослужбовця, важке поранення у голову він отримав ще рік тому. Трохи підлікувавшись, повернувся у стрій, щоб гнати ворога з рідної землі. Але нещодавно відчув, що тягне праву руку і ногу. Далі почалася задишка та став відчувати болі в спині. Після КТ-діагностики, Олександр дізнався, що має поранення серця. Чоловік навіть не уявляє, яким чином до його серця проник камінь.

Сьогодні Олександр уже виписався додому. Його життю більше нічого не загрожує.

Команда лікарів, які злагоджено та професійно працювали над порятунком захисника: лікарі-хірурги Василь Лазоришинець, Андрій Горячев, Черпак А., лікар-анестезіолог Наталья Іоффе, медичні сестри Война К., Шумік Л.

Разом – до перемоги!

Джерело: ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова НАМН України»