Заголовок

615

Вперше в Україні  протезування аортального клапану «без розрізу» грудної клітки

7 грудня 2012 року фахівцями Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова вперше в Україні буде проведено унікальну операцію: ендоваскулярне («без розрізу» грудної клітки пацієнта) протезування аортального клапану.

Ендоваскулярна імплантація біологічного протезу аортального клапану – це величезне досягнення науки і практики, що може стати реальною альтернативою традиційним хірургічним втручанням. Така операція – зовсім новий напрямок розвитку медицини у світі.

Такі втручання – найбільш технологічні і складні операції, які можуть проводитись тільки в клініках, які мають величезний досвід традиційних операцій (зокрема в НІССХ ім. Амосова – більше 3000 імплантацій клапанів серця за останні 3 роки), фахівці яких досконально володіють малоінвазивними методиками. Тому не випадково, що першу в Україні таку операцію проведутьсаме в Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова. Саме тут в далекому 1965 році видатний вчений та хірург М.М. Амосов винайшов та впровадив в практикупершу в світі антитромботичну модель клапану серця. І тоді це вважалося дивом. А сьогодні,майже через півстоліття, подібну операцію можна виконувати взагалі «без розрізу». Це – надія напорятунок життя вкрай тяжких хворих, яких жоден вітчизняний хірург не наважився би оперувати звичайним способом.

О 12:00 відбудеться лекція про даний метод лікування з трансляцією з операційної. Під час лекції планується проведення телемосту з Інститутом невідкладної та відновної хірургії ім. В.К.Гусака НАМН України (м.Донецьк)

Час проведення прес-конференції: 7 грудня 2012 року, 14:00

Місце проведення: м. Київ, вул.. Амосова, 6, Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН, конференц-зал.

Під час проведення прес-конференції відбудеться пряма трансляція операції в конференц-зал та буде надана можливість поспілкуватися з пацієнтами після операції.

Коментарі надаватимуть:

Книшов Г.В. – академік, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова,

Лазоришинець В.В. – член-кореспондент НАМНУ, д.мед.н., професор, начальник лікувально-організаційного управління Національної академії медичних наук України, ,

Панічкін Ю.В. – доктор медичних наук, завідувач відділення рентгенхірургічних методів діагностики та лікування захворювань серця і судин,

Аксьонов Є.В. – кандидат медичних наук, лікар-рентгенхірург відділення рентгенхірургічних методів діагностики та лікування захворювань серця і судин,

Попередня акредитація представників ЗМІ:

Організаційно-методичний відділ Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України

Начальник відділу Лозінська Світлана Василівна

Тел. (067) 358 93 34

E-mail: svetaloz8@mail.ru