РОМАНЕНКО Анатолій Юхимович

2616

Народився 15.12.1928р., обраний 08.04.1997р. за спеціальністю "радіаційна медицина", доктор медичних наук (1982), професор (1983), засновник і генеральний директор Наукового центру радіаційної медицини НАМН України (1986-2000).


Основні напрями наукової діяльності: радіаційна медицина, радіаційна гігієна, стратегія медичних контрзаходів при великомасштабних радіаційних аваріях.

Автор та співавтор понад 390 наукових праць, у тому числі 14 монографій, 3 авторських свідоцтв. Підготував 12 докторів та кандидатів наук.

Голова Центральної міжвідомчої експертної ради з установлення причинного зв’язку хвороб, інвалідності та смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС; директор Центру співробітництва з ВООЗ по мережі медичної готовності та допомоги при радіаційних аваріях; член редакційної колегії збірника «проблеми радіаційної медицини та радіобіології».

Голова Центральної міжвідомчої експертної ради з установлення причинного зв’язку хвороб, інвалідності та смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС; директор Центру співробітництва з ВООЗ по мережі медичної готовності та допомоги при радіаційних аваріях. Член вченої ради ННЦРМ член Наукового відділення з теоретичної та профілактичної медицини Президії Національної академії медичних наук України, Експертної проблемної комісії «Радіаційна медицини» МОЗ та НАМН України, редакційної ради журналу «Український медичний часопис» та збірника наукових праць"Проблеми радіаційної медицини та радіобіології". Голова Ради трудового колективу ННЦРМ. Нагороджений орденом «Знак Пошани», трьома орденами Трудового Червоного прапора, орденом Жовтневої революції, Почесною Грамотою Верховної Ради України. 

Основні наукові праці: «Медичний захист постраждалих у гострому періоді ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС»(2011); «Частота злоякісних новоутворень у мешканців міст України з радіаційно-небезпечним виробництвом»(2012); «Multiple myeloma among Chornobyl accident clean-up workers. State and perspectives of the analytical study»(2013); «Чверть століття після Чорнобильської аварії: ризик раку в групах постраждалого населення»(2014); «Leukemia in clean_up workers: radiation, professional and lifestyle risks»(2016).
 


Служб.: тел. (044) 452-16-34