До Всесвітнього дня серця

3014

За ініціативи Всесвітньої федерації (WHF) серця та при підтримці Всесвітньої організації охорони здоров’я (WHO) 29 вересня кожного року відзначається Всесвітній день серця. (WORLD HEART DAY).

Серце — єдиний орган, який можна чути та відчувати. Це перша та остання ознака життя. Це те що об’єднує всіх людей на планеті.
Мета  Дня серця – привернути увагу людей до серцево-судинних захворювань та взагалі проблемам зі здоров’ям. Цей день присвячено підвищенню обізнаності про захворювання серця, різних профілактичних заходів і змін способу життя

Серцево-судинні захворювання, включаючи хвороби серця та інсульт, є провідною причиною смерті у світі, яка забирає 17,9 мільйона життів щороку. Це більше, ніж людей, які помирають від ВІЛ, малярії та раку.
День серця спрямований на стимулювання дій з навчання людей тому, що, контролюючи такі фактори ризику, як вживання тютюну, нездорове харчування і відсутність фізичної активності, можна уникнути не менше 80% передчасних смертей від хвороб серця та інсульту.

Всесвітній день серця є ідеальною платформою для суспільства, щоб об’єднатися в боротьбі з серцево-судинними захворюваннями.

3 «кити» профілактики серцево-судинних захворювань:

Правильний раціон харчування. Для підтримки здоров’я серцево-судинної системи величезне значення має збалансований раціон, що включає велику кількість фруктів і овочів, страви з цільного зерна, нежирне м’ясо, рибу і бобові з обмеженим споживанням солі, цукру і жиру.

Регулярна фізична активність. Для підтримки здорового стану серцево-судинної системи необхідна регулярна фізична активність, мінімум протягом півгодини щодня; фізична активність протягом однієї години кілька разів на тиждень сприяє підтримці здорової ваги.

Утримання від вживання тютюну. Тютюн дуже шкідливий для здоров’я в будь-якого різновиду: сигарет, сигар, трубок або жувального та ін. Пасивне куріння також небезпечно. Ризик розвитку інфаркту або інсульту починає знижуватися відразу ж після припинення вживання тютюнових виробів, а через рік може знизитися на 50%.

Девізом WORLD HEART DAY 2020 року стало:

ВИКОРИСТОВУЙТЕ СЕРЦЕ, ЩОБ РОБИТИ КРАЩИЙ ВИБІР
ВИКОРИСТОВУЙТЕ СЕРЦЕ, ЩОБ СЛУХАТИ СВОЄ СЕРЦЕ
ВИКОРИСТОВУЙТЕ СЕРЦЕ ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА, СВОЇХ БЛИЗЬКИХ І СЕБЕ

ВИКОРИСТОВУЙТЕ СЕРЦЕ, ЩОБ ПОДЯКУВАТИ МЕДИЧНИМ ПРАЦІВНИКАМ

ВИКОРИСТОВУЙТЕ СЕРЦЕ, ЩОБ ВЗЯТИ УЧАСТЬ…
Цей день відзначають як урядові, так і неурядові організації з усього світу. Організовують масові заходи: марафони, прогулянки, публічні виступи, заняття фітнесом, виставки та наукові ярмарки. Деякі пам’ятки, пам’ятники та знамениті будівлі в цей день стають червоними в знак обізнаності про серцево-судинних захворюваннях.

Однак у 2020 році, у зв’язку зі складною епідеміологічною ситуацією, проведення масових заходів обмежена.

Проте всім, хто хоче відзначити цей день, рекомендується більш уважно ставиться до свого серця. Є кілька способів зробити це:

  • регулярно робити фізичні вправи

  • відмовитися від куріння та алкоголю

  • перехід на здорове харчування.

Крім того, регулярно перевіряйте артеріальний тиск, рівень холестерину та глюкози.

Зробіть свій будинок місцем, де доступна здорова їжа, де не допускається вживання тютюну і де заохочується фізична активність, щоб зменшити ризик розвитку хвороб серця та інсульту. У Ваших силах створити в будинку умови для здорового способу життя!

ЗБЕРІГАЙТЕ СВОЄ СЕРЦЕ ЗДОРОВИМ І ДОПОМАГАЙТЕ ІНШИМ РОБИТИ ТЕ Ж САМЕ!

Державна установа  «Національний інститут терапії імені Л.Т.Малої Національної академії медичних наук України» долучилась до слогана
WORLD HEART DAY-2020

ВИКОРИСТОВУЙТЕ СЕРЦЕ, ЩОБ ЗДІЙСНИТИ СВОЇ МРІЇ

USE TO FULFILL YOUR DREAMS