Філатовські читання – 2016

526

Науково-практична конференція «Філатовські читання – 2016» – це масштабний захід, який дозволив обговорити найпроблемніші питання офтальмології, обмінятися досвідом, представити свої здобутки, відкриття та досягнення.

Захід такого формату проводиться в Україні вже не один рік поспіль і отримав високу оцінку та суспільне визнання у вітчизняних і закордонних спеціалістів в галузі офтальмології.
19-20 травня 2016 року в м. Одесі відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Філатовські читання – 2016», присвячена 80-річчю від дня заснування Інституту ім. В.П. Філатова.

Ювілейну конференцію привітальним словом відкрила директор ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова Національної академії медичних наук України», Президент Товариства офтальмологів України, д.мед.н., професор, член-кореспондент НАМН України Пасєчнікова Наталія Володимирівна.

На засіданнях були представлені доповіді провідних вітчизняних та зарубіжних спеціалістів в області офтальмології. Відбулися дискусії, обмін досвідом та обговорення питань з патології рогівки, кератопластики та кератопротезування, патології судинної оболонки, сітківки та зорового нерву; катаракти; глаукоми; новоутворень органа зору та його придатків; діагностики і лікування аномалій рефракції та розладу бінокулярного зору, застосування тканинної терапії в офтальмології,
діагностики і лікування дитячої офтальмопатології, впровадження інноваційних технологій в офтальмологію.

У конференції взяли участь 1118 делегатів, у тому числі 1092 з усіх областей України:
Одеської – 194,
Вінницької – 39,
Волинської – 23,
Дніпропетровської – 78,
Донецької – 23,
Житомирської – 24,
Закарпатської – 10,
Запорізької – 42,
Івано-Франківської – 47,
Київської та м. Київ – 287,
Кіровоградської – 17,
Луганської – 8,
Львівської – 62,
Миколаївської – 16,
Полтавської – 18,
Рівненської – 16,
Сумської – 15,
Тернопільської – 22,
Харківської – 67,
Херсонської – 19,
Хмельницької – 28,
Черкаської – 7,
Чернігівської – 19,
Чернівецької – 11,

гості з ближнього і далекого зарубіжжя:
Грузії – 2,
Білорусі – 2,
Германії – 2,
Туреччини – 7,
Придністровської Молдавської Республіки – 2,
Молдови – 7,
Швейцарії – 1,
Румунії – 1,
Болгарії – 2.

Серед делегатів були присутні як лікарі-офтальмологи, також і фахівці суміжних професій (неонатологи, радіологи, хіміотерапевти, біологи, фармакологи та інш.).

У матеріалах конференції опубліковано 228 наукових робіт офтальмологами і фахівцями суміжних спеціальностей (в т.ч. 103 представлено співробітниками Інституту ім. В.П. Філатова). У форматі конференції відбувся XIV Конгрес офтальмологічного товариства країн Причорномор’я, де був продемонстрований світовий досвід науковців України, Грузії, Туреччини, Болгарії, Румунії, Германії.

У форматі конференції відбувся XIV Конгрес офтальмологічного товариства країн Причорномор’я, де був продемонстрований світовий досвід науковців України, Грузії, Туреччини, Болгарії, Румунії, Германії.

.